İlhan DEMİRCİOĞLU

Covid 19 yaşam kalitesini artıracak

Dünyayı kasıp kavuran Covid 19 ülkemizde de etkisini sürdürmeye devam ediyor.
Covid 19’un ilk çıktığı dönemlerde bana bir şey olmaz diye sabahın köründe kendini sokaklara atanlar şimdi her akşam ölenlerin sayılarını görmeye başlayınca evden dışarı çıkmamaya başladı.

Covid 19 gelene kadar yurt işi ve yurt dışında tatil rezervasyonları yapanlar, yaz gelse de yeni arabalar alsam, 4 odalı evler yetmez 5 odalı yeni evler alsam, yeni eşyalar alıp eskilerini kapının önüne koysam diyenler şimdi Allah’ın kendilerine verdiği ve hiçbir ücret istemediği nefesi vücutlarında tutmak için tüm servetlerini vermeye hazır bekliyorlar.
Covid 19 insanların hayatını değiştirecek. Artık insanlar hayatlarının merkezine milyarlık arabaları, milyarlık evleri, dünyanın bir ucundaki tatil yerlerini ya da daha farklı lüksleri koymayacak koymamalı.
Artık geçerli olan sağlıklı yaşamak hayatlarına az ama kaliteli insan sokmak ve de çocuklarını geleceğin mesleklerine yöneltip en az 2 yabancı dil bilen bir nesil yetiştirmek zorunda.
Dünya bu tür virüslere hazırlıklı olmalı.
8 milyarlık nüfus bu dünyaya çok geliyor. Büyük geçlerin hedefi bu 3 milyarlara geçmek ve hayat kalitelisini daha yukarılara çekmek.
Zaten bunu da söylemekten hiç geri kalmıyorlar.
Tabi inançlar ve manevi değerler de çok önemli.

Kısacası Covid 19 insanların yaşam şekillerini değiştirdi ve değiştirmeye devam edecek.
Kaliteliyi ve mutluluğu lüks yaşamda bulanlar şimdi tüm servetlerini ayakta kalmak için harcamaya hazır.
Bu da şunu gösteriyor artık kalite parada ve lükste değil sağlıklı yaşam, iyilik yapmak ve donanımlı nesiller yetiştirmekten geçecek.

Yazarın Yazıları
Yıldırım Başkan Samsunspor şampiyon02 Temmuz 2020 Mustafa Aztopal mucizesine Acun talip27 Haziran 2020 Samsun AK Parti'de İl Başkanlığı Boşluğu mu var?25 Haziran 2020 Samsun'da Covid 19 biter mi?16 Haziran 2020 Samsunspor'da kadro netleşiyor03 Haziran 2020 Samsun'da Covid tehlikesi geçmemiş28 Mayıs 2020 BELEDİYELER COVİD’İ FIRSATA ÇEVİRMELİ...20 Mayıs 2020 Samsun Ekonomik Kurulu Oluşturulmalı16 Mayıs 2020 Samsun’da tramvaylar sahipsiz mi?11 Mayıs 2020 Samsunspor transfere başladı… BENCE08 Mayıs 2020
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM