Berkay AKSU

Samsunspor'da geri sayım başladı

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Olağanüstü Genel Kurul’a katılarak oradaki atmosferi bizzat yaşama şansı buldum.
Kulüp üyeliğim boyunca katıldığım diğer genel kurulların aksine, ilk defa bu kez geçmiş dönem futbolcu borçlarından bahsedilmediğini gördüm.
Üstelik halihazırda bulunduğumuz ligden dolayı son derece kısıtlı gelir kaynaklarımız varken, mali olarak bu rahatlığa sahip olmamızın sebebi hiç şüphesiz Yüksel Yıldırım.
Anonim şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olan Yıldırım, genel kurulda tüm üyelerin desteğini alarak derneğin de başkanlığına seçildi.
Böylece yerel medyadaki bazılarınca ısıtılıp ısıtılıp önümüze konan “ikilik var” söylemlerinin de önüne geçilmiş oldu.
Teşekkür konuşması için söz alan Yıldırım, ortaya konan hedeflere kararlılıkla yürüyeceğimizi ifade etti.
Yönetimin sorumluluklarını titizlikle yerine getirmesi üzerine oluşan huzurlu ortam, sezon boyunca elbette takıma da yansıdı.
Ligin ikinci devresinde çıktığı tüm karşılaşmaları kazanan Samsunspor, Türkiye profesyonel liglerindeki en yüksek puana sahip takım konumundayken, aynı zamanda 11 maçlık galibiyet serisiyle 35 yıllık kulüp rekorunu da kırmış durumda.
Geride kalan tüm maçları kazanması halinde, ki gayet olası, yeni bir rekor kırıp alt liglerde en yüksek puanla şampiyon olan takım unvanını da ele geçirecek.
Bitime 7 hafta kala en yakın takipçisiyle arasında 10 puan fark bulunan Samsunsporumuz, artık resmen şampiyonluk için gün sayıyor diyebiliriz.
Ertuğrul Hoca takımın rehavete girmemesi için elinden geleni yapıyor ve bu konuda oldukça başarılı olduğunu da görüyoruz.
25 Nisan’da Cumhuriyet Meydanı’nda şampiyonluğu kutlamak niyetiyle yola çıktık ama Mart ayı bitmeden şampiyonluğu garantilememiz kuvvetle muhtemel.
Şampiyonluk bu şehre çok yakışacak.

 

Yazarın Yazıları
Samsunspor'da geri sayım başladı10 Mart 2020 İkinci profesyonel kulüp şart25 Şubat 2020 Tünelin ucu göründü20 Şubat 2020 Kritik viraj14 Şubat 2020 Afyon'a da af yok11 Şubat 2020 Bedel ödemeyen kıymet bilmez30 Ocak 2020 Liderlik vasfı19 Ocak 2020 Mekanın sahibi geri geldi13 Ocak 2020 ŞEHRİN DEĞERLERİNE SAHİP ÇIKMAK : SAMSUN FUARI VE AKM04 Ocak 2020 TÜRK FUTBOLUNDA ANADOLU RÜZGARI ve SAMSUNSPOR28 Aralık 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM