Turgay SÖZEN

MUTLUYUM!

Samsun'u hep olumsuz gelişmelerle eleştirsek de zaman zaman güzel şeyler de olmuyor değil!

Samsun'da onbeş yıldan bu yana yayın hayıtını sürdüren Haber Gazetesi ve Haber Medya Gurubu, geçtiğimiz günlerde, bizleri üzen bir kararla yayın hayatına son vermişti.

Son günlerde, bu tür kararları ve haberleri duyuyor ve üzülüyorum… Yine çocukluk dönemimden bildiğim, Samsun gıda sanayisinin büyük isimlerinden biri ile bir başka önemli ismin, isimden de öte iki büyük Samsun markasının daha yok olmak üzere olduğu haberini okudum ve bir kez daha büyük bir üzüntü duydum.

Başlığa dönersek, güzel şeylerden söz etmiştik!

Samsun'un 15 yıldan bu yana önemli bir markası olan Haber Gazetesi, internet gazetesi olarak yaşayacak! Bu, Samsun için, flaş, flaş, flaş diye verilebilecek çok önemli bir haber!

Değerli büyüğüm Osman Kara, sevgili Erdem Erol ve Zekeriya Çelikkanat güçlerini birleştirerek, Anıl Kuranel'in editörlüğünde, ‘www.habergazetesi.com.tr” internet gazetesine can verdiler. Kendilerini kutluyorum.

Bu doğduğum, büyüdüğüm ve yaşamımda önemli yeri olan Samsun adına büyük bir haberdi ve okuduğumda çok sevindim.

Mutluyum!

Umarım, işsiz kalan birkaç kardeşime de ilaç olabilir.

Samsun'a ve Ülkemize hayırlı olsun. Allah utandırmasın. Başarılı olmasını yürekten temenni ediyorum.

*****

 

Türk Milleti, Devleti’nin ve Ordusu’nun yanında!

Geçtiğimiz günlerde, Türk Ordusu, on yıllardan bu yana devam eden terörle mücadelesinde ileri bir dönem olarak değerlendirilebilecek bir aşamaya geçti. Suriye sınırlarımızın güvenliğini sağlamak, bu ülkeden, ülkemize sığınan insanların ülkelerine huzur ve güven içerisinde dönmelerini sağlayacak büyük bir harekâtı başlattı.

Her zaman kendinden menkul bir kaç çatlak ses dışında bütün ülke, devletinin ve ordusunun yanında yer aldı.

Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, Suriye'nin kuzeyinde başarılı operasyonlarına devam ederken, ABD'nin, bir öyle, bir böyle tweet atan başkanı Trumph, milli duygularımızı zedeleyen bir mesajı kamuoyuna sızdırdı.

Aslında, bu mesajdan sonra Devletimiz gereğini yapmış, umursamadığını göstermiş ve operasyonu başlatmıştı.

Yani açıklanan deyimle, mesajı "çöpe" atmıştı!

Burada, şu eleştiriyi yapmak zorundayım. Gönül isterdi ki, Türk Milleti'ne güvenilsin ve bu mesaj geldiğinde onunla paylaşılsın, Trumph'tan ve hiçbir zaman güven telkin etmeyen Amerika’dan duyulmasın!

Harekât devam ederken, ABD ile yapılan görüşmelerde, 120 saatlik süre içinde, harekât bölgesinde bulunan PKK/YPG'li teröristlerin silahlarını bırakarak 20 millik bölgenin dışına çıkmasına karar verildi. Bunun bir antlaşma ve silah bırakılması olduğunu da düşünmek istemiyorum. Çünkü uluslararası literatürde; bunlar devletlerle yapılır, teröristlerle değil. Henüz süre dolmadı, karara uyulmazsa ordumuz gereğini yapacağına inanıyorum. Ülkemizin güvenliğini, Devletimizin bekasını ilgilendiren, terörle mücadelede edilen bu ve bunun gibi operasyonlarda; Türk Milleti'nin, Devleti'nin ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yanında ve emrinde olduğunu, bir kez daha altını kalın çizgilerle çizerek ifade etmek istiyorum.

 

******

 

İzmir’deki Samsunluların Temsilcisi: İSSİYAD 

Ebedi Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün milli kurtuluş meşalesini yakmak üzere Samsun'a çıkışının 100. yıldönümü nedeniyle devam eden etkinliklere bir yenisi daha eklendi.

Geçtiğimiz günlerde, bu satırlarda yer alan, Samsun Valiliği Yerel Eşitlik Birimi tarafından organize edilen  "İlkadımdan Milli Kurtuluşa" Sergisinden sonra, Samsun Valiliği, İzmir'de ikinci büyük etkinliğe de imza attı. Biz de, önceki sergide olduğu gibi,

Samsun Valiliği, İzmir Valiliği, Ege Üniversitesi, 9 Eylül Üniversitesi ile birlikte Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Milli Mücadele'nin 100. Yılında Kurtuluş Yolu" adlı Resim Sergisi’nde İzmir’deki Samsunluların temsilcisi olan İzmir Samsun Sanayici ve İş İnsanları Yardımlaşma Derneği (İSSİYAD) yönetimi olarak serginin açılışında Samsun'dan gelen hemşerilerimizi yalnız bırakmadık.  Dernek yönetimi, beraberinde Karadeniz Dernekler Federasyonu (EKAF) Başkanı Aydın Özyer'in de bulunduğu etkinlikte, tam kadro hazır bulundu. Sergi, İzmirlilerden büyük beğeni topladı.  Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Resim İş Bölümü Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sevgi Soylu Koyuncu'nun koordinatörlüğünde, Ege Üniversitesi ve 9 Eylül Üniversitesi'nin katkılarıyla gerçekleşen sergi, 14-29 Ekim tarihleri arasında İzmirli sanatseverlerin ziyaretine açık olacak.

Serginin açılışında, İzmir'deki Samsunluların temsilcisi olan İSSİYAD'ın Başkanı Kemal Sümer, Başkan Vekili Turgut Düz ve yönetim Kurulu üyeleri misafirlerle ev sahibi gibi ilgilendi.  "Milli Mücadele'nin 100. Yılında Kurtuluş Yolu" adlı serginin açılışına İzmir Vali Yardımcısı Barış Demirtaş'ın yanısıra, 9 Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ercan Akpınar, 9 Eylül Üniversitesi öğretim üyesi-İSSİYAD Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Sakal, İSSİYAD Hukuk Müşaviri Av. Neşet Karışık, OMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Resim-İş Bölümü Öğretim Üyesi Dr. Sena Şengil, İzmir Starbucks Mağazaları Müdürü Muhsin Yazıcı, Haber Gazetesi Yazarı-Gazeteci, İSSİYAD Basın-Medya ve Halkla İlişkiler Danışmanı Turgay Sözen ve yöneticileriyle, İzmirliler katıldı. İSSİYAD Başkanı Kemal Sümer’in “İzmir’deki Samsunlular olarak birlik ve beraberlik içinde kentimizden gelen etkinliklere sahip çıktık. Birliğimiz, beraberliğimiz ve Samsunla bağlantımız her zaman devam edecek. Bu yapının içerisinde kapımız bütün Samsunlulara açık” sözlerini, İzmir’deki Samsunlular için yeni bir dönemin başlangıcı olarak gördüm.

Sağlıkla ve sevgiyle kalın…

 

Yazarın Yazıları
Türk Milleti Yeter ki Güvensin!01 Kasım 2019 MUTLUYUM!22 Ekim 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM