Ender GÜR

KAZANMAYA DEVAM

Samsunspor kazanmaya devam ediyor. Ligin 5.haftasında önemli rakiplerden biriyle karşılaştık ki geride kalan 5 haftalık periyodun en ciddi rakibiydi Afyon. Geçen yılki kadrosunu büyük ölçüde korumuş ve iddialı bir takım. Oturmuş bir yapısı da var. Haftaya girerken 7 puanı var ve galip geldikleri takdirde bizimle puanları eşitleyecekleri bir durum.

Samsunspor ise geçen hafta evinde aldığı farklı galibiyetin moraliyle gitti Afyon’a. Ve bir anlamda bire bir rakibiyle karşılaşıyordu.

İyi bir maç olacağı bekleniyordu ve öyle de oldu. İyi bir maç oldu. Temaslı bir oyun izledik. İki takım da kazanmayı istediğini ortaya koydu. Az hata yapan kazanacaktı. Az hatayla oynayan biz olduk ve kazandık. Hatta Afyon defansının belki de en önemli hatasında faturayı kestik Bahattin’le. Bahattin fırsatçılığını bir kez daha konuştururken bu takımın en önemli gol silahı olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Defansımız maç boyunca dikkati elden bırakmazken Yalçın-Erkam ikilisi iki maçta güven verdi. Orta saha oyunu iki yönlü oynamaya çalışan bir görüntü verdi. Teknik direktör İrfan Buz oyuna yerinde müdahaleleri ile dikkat çekti. Oyuncu değişikleri yerinde ve zamanında oldu.

Kısaca takım her geçen hafta biraz daha oturuyor. Her geçen hafta biraz daha güven veriyor.5 maçta 4 galibiyet 1 beraberlik lige başlangıç için çok iyi bir performans.

Şimdi haftaya kritik Manisa maçı var. Bu maç ligin seyrini direkt etkileyecek bir maç olacak. Samsunspor Manisa’yı yendiği takdirde tam yol ileri devam eder ve artık zor durdurulur. Hem moral motivasyon hem puan tablosu hem de rakiplerin üzerinde oluşturacağı algı bakımından çok ama çok kritik bir maç olacak Manisa maçı. Saha ve seyirci avantajını sonuna kadar kullanıp ligin direksiyonuna geçeceği bir maç olacak. Böylesine önemli bir maç öncesi Afyon deplasmanında kazanması son derece önemliydi. O yüzden herkesi tebrik etmek lazım.

İyi iş çıkardı takım.

Darısı haftaya.

Yazarın Yazıları
KAZANMAYA DEVAM30 Eylül 2019 KAZANMAYA DEVAM30 Eylül 2019 FARKLI GALİBİYET 22 Eylül 2019 ELDE VAR HÜZÜN14 Mayıs 2019 KÖPRÜDEN ÖNCEKİ SON ÇIKIŞ11 Mayıs 2019 BU İŞ DAHA BİTMEDİ 10 Mayıs 2019 İKİNCİ PERDE05 Mayıs 2019 HAZIRLIK DÖNEMİ22 Nisan 2019 MUCİZEYE KALDI08 Nisan 2019 ARTIK ELİMİZDE DEĞİL04 Nisan 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM