Mustafa GENÇ

AK PARTİ’NİN YENİLENME ŞARTLARI - ll

Üçüncü şartımız, Parti yöneticileri hedef birliği içinde olmalıdırlar:

Partideki herkes aynı amaca yönelmiş olmalıdır.

Birinin amacı vatandaş memnuniyeti  fakat, bir başka yöneticinin ise cep doldurma yada nüfuz elde etmek olursa orada başarı sağlanamaz ve rekabet edilemez.

Parti yöneticileri gözlerini devlet malını korumak için açmalı, yemek için olmamalıdır. Milletin değerlerini koruma adına ortaya çıkanlar, bunları tahrip etme  gibi bir namussuzluğu   suçunu irtikap etmemelidir. Böylelerini parti yönetiminden uzak tutmak partinin ömrünü uzatır, seçmen nezdinde itibarını korur. Partide itibar cellatlarına çok dikkat etmek gerekmektedir.

4-Parti yöneticileri yüksek moralli olmalıdırlar:  Başta partinin üst yönetimi olmak üzere her düzeydeki yöneticiler moralli olmalıdır.

Bu yüksek morallilik AK PARTİ’nin liderinde her zaman  görmek mümkündür.

Verimlilik ancak, moralli insanların çalışmalarıyla elde edilebilir.

Her şeyden önce parti yöneticileri davalarına inanmalı ve partisinin politikalarına yürekten teslim olabilmelidir.

Örneğin; bir parti yöneticisinin yüksek öğrenimi kazanmış  oğlu için barınacak yer ararken bir dostumuza yardımcı olması için ricada bulunur. Çocuğun okuyacağı kentte devletin yurtlarında yer bulunamamıştır. Dostumuz da yardımcı olma adına ilgilenmiş ve bir vakıf yurdunda yer bulmuştu. İlgili arkadaşı AK PARTİ yöneticisine haber vermiştir. Adam ne desin beğenirsiniz?

“ Aman ağabiy, ben çocuğumu oraya veremem. İktidar bir gün el değiştirdiğinde bugün bizim yaptığımızı gelen iktidar yaparsa benim çocuğumun istikbaliyle oynamış olurum. Ben çocuğumu  o vakfın yurduna veremem.

İşte kendi partisinin meşruiyetine inanmayan bir parti yöneticisi.  Bu adam davasına inanmıyor. Bu adamla o parti nereye kadar gidebilir?

5-Partinin yöneticileri kaliteli iş gücü üretebilmelidir: İş gücü demek, herkesin yaptığını bir seferde ve doğru yapmasıdır. Bu da  ancak yöneticinin  bizzat sürekli olarak  kendisini yetiştirmesi ve üst yönetimin  sürekli eğitim vermesi ile elde edilebilir.

Örneğin; bürokrat tayininde ciddi araştırıp , ince eleyip sık dokuyarak hareket etmelidir. Kendi malını ve namusunu teslim edemeyeceği kişiyi herhangi bir kurumun başına getirmemelidir. Bunun en temel ölçüsü, milletin malını ve namusunu kendi malından ve namusundan daha fazla korumasıdır. Bunu yapmayan yada yapamayan hırsız ve namussuzları koruyandan parti yöneticisi yapılmamalıdır.

Devam umuduyla selam ve sevgiler…

Yazarın Yazıları
HARF DEVRİMİ TARTIŞMALARI13 Kasım 2019 BİR GÜNEŞ DOĞDU!08 Kasım 2019 O DOĞDU!05 Kasım 2019 BAŞKASININ TOPRAĞINDA GÖZÜMÜZ VAR MIDIR-lI-?04 Kasım 2019 BAŞKASININ TOPRAĞINDA GÖZÜMÜZ VAR MIDIR-l-?02 Kasım 2019 AMERİKA’NIN İHANETİ01 Kasım 2019 CUMHURİYETİ BİZ KURDUK, BİZ YAŞATIYORUZ!29 Ekim 2019 OKUMAK MI, YAZMAK MI?27 Ekim 2019 CAMİLER HAFTASINI ANLAMLI HALE GETİRMEK!04 Ekim 2019 CAMİ VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI (!)03 Ekim 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM