Ayhan HAMLI

ÜSTEĞMEN EMRE KARGIN ÇAKI GİBİ ASKERDİ ŞEHİT DÜŞT܅

Son aylarda şehit haberleri gündemin gerisinde kalsa da can yakmaya devam ediyor. Hiçbir şehit haberini gündemin gerisinde bırakma hakkımız yok. Hakkâri’nin Şemdinli ilçesinde bulunan 34. Hudut Tugayı 5. Hudut Tabur Komutanlığı sorumluluk sahasındaki Irak’ın kuzeyi Avaşin bölgesinde 9 Temmuz 2019’da PKK terör örgütü tarafından gerçekleştirilen hain terör saldırısı sonucu Muğla - Dalamanlı Hava Savunma Üsteğmen Emre Kargın şehit düştü. Hain saldırı duyulur duyulmaz Üsteğmen Emre Kargın’ın baba evinin önüne yetkililer tarafından asılan dev Türk bayrağı şehit acısının Dalaman’daki yeni adresini işaret etti. Haberi duyan şehit babası Mehmet Kargın, “Milletimizin başı sağ olsun. Vatanımıza ve milletimize bir oğlan feda ettik. Diğer türlü yapabileceğimiz hiçbir şeyimiz yok” dedi. Ama yüreğindeki tarifsiz acı hiç sönmeyecek bir ateş topu olup, o babamızın bedenine de sonsuza kadar yerleşti.

PKK'lı teröristlerce askeri araca düzenlenen saldırıda şehit olan 2 askerden birisi olan Hava Savunma Üsteğmen Emre Kargı 27 yaşında, bekâr olup, çakı gibi bir askerdi. Kahramanımız, hayalleriyle birlikte şehit düştü. Tıpkı diğer kahraman şehitlerimiz gibi vatan için her şeyden vazgeçti. Canını ve kanını vatanı için hiç tereddüt etmeden verdi. Hakkâri Dağ ve Komando Tugay Komutanlığında düzenlenen törenden sonra Türk bayrağına sarılı şehitlerin naaşları önce helikopterle Yüksekova’ya oradan da uçakla memleketlerine gönderildi. Şehit Üsteğmen Emre Kargın’ın naaşı Muğla'ya, şehit Piyade Uzman Onbaşı Hüseyin Mertoğlu'nun naaşı da Burdur'a uğurlandı. Şehitlerin memleketleri şehit acısı ile yandı, kavruldu. Şehitlerin memleketlerindeki yürek yangını ve yas bütün acıları solladı. Kahraman Üsteğmen Emre Kargın geceyi memleketi Dalaman’da Devlet Hastanesi morgunda geçirdi. 10 Temmuz 2019’da sabah helallik için iki katlı baba evinin önüne getirildi. Babaevi şehit ateşinin şiddetli düştüğü yerdi. Gözyaşları sel oldu. Şehidin acılı annesi Saadet Kargın'ın, "Oğlum ne olur bırakıp gitme. Benim biricik yavrum" sözleri dağları taşları bile sızlattı. Kolay değildi bir annenin biricik yavrusunu sonsuzluğa uğurlaması, yürekler şehit acısına dayanamadı. Teröre ve destekçilerine başta Dalaman’da olmak üzere bütün Türkiye’de duyarlı insanlar tarafından lanet üstüne lanet okundu. Herkes tek bir duada birleşti. “Bu son şehit acımız olsun” diyen diller susmadı. Gerçek yine acı yüzünü gösterdi ateş düştüğü yeri tam anlamıyla yaktı ve kavurdu.

Güle güle şehidimiz. Güle güle kahraman Hava Savunma Üsteğmen Emre Kargın. Güle güle annesinin biricik yavrusu. Şimdi şehitler tepesinde sonsuza kadar dalgalanan ay yıldızlı şanlı bayrak olmanın şerefi ile övüneceksin. Bu yüzden Türk milleti sana minnettar olacak. Bileceğiz ve görüyoruz ki, şanlı bayrağımız tüm şehitlerimiz sayesinde gönderinde özgürce dalgalanıyor. Ruhun şad, mekanın cennet olsun. Başta şehidimizin ailesinin ve yüce Türk milletinin başı sağ olsun. Başımız sağ olsun. Minnettarız.

Yazarın Yazıları
Samsun Yine Şehit Ateşi İle Sarsıldı28 Şubat 2020 YIKILSIN İDLİB!22 Şubat 2020 Şehitler Anıtı bakım istiyor18 Şubat 2020 Şehit annesinin yavrum feryadı...14 Şubat 2020 NEDİR ŞEHİTLERİN ANNE VE BABALARI ARASINDAKİ BU AYRIM?10 Şubat 2020 İDLİB'DE ŞEHADET ŞERBETİ İÇMEK...06 Şubat 2020 Türk Bayrağını Yırtan El Kökünden Kurusun01 Şubat 2020 Suriyeli genç insancıl bir insan ama kahraman değil29 Ocak 2020 Üniversitelilerden şehitlerimize bir vefa ziyareti27 Ocak 2020 Devletimiz şehitlerin anne ve babalarına neden konut hakkı tanımıyor?21 Ocak 2020
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM