Metin ATLI

İRFAN BUZ İLE YENİ HEYECAN

Hayal kırıklığı yaşadığı bir sezonu geride bırakan Samsunspor, yeni sezona daha güçlü girmek için kolları sıvadı.

‘Yükseliş Sezonu’ adı verilen yeni sezona yeni bir yapılanma ile başlama kararı alan Samsunspor yönetimi ilk olarak teknik direktör değişikliğine gitti. Ayrıca oyuncu izleme komitesinde de istifalar yaşandı. Bu birimde de yeni bir yapılanmaya gidiliyor.

İsmet Taşdemir ile yollarını ayıran Kırmızı- Beyazlı ekibimizde yeni teknik patron İrfan Buz oldu. İrfan Buz geçmiş kariyerine ve eğitim düzeyine bakıldığı zaman Samsunspor için en ideal teknik direktörlerden bir tanesi diyebiliriz. Nuri Asan Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısı ile Samsunspor'da resmen göreve başlayan İrfan Hoca nasıl bir oyun sistemi içinde olacağını ve hedeflerini açıkladı.

Samsunspor'un hedefi olan bir takım olduğu için burayı tercih ettiğini belirten İrfan Hoca'ya ben de başarı diliyorum. İrfan Hoca'nın başarısı Samsunspor'un başarısı olacağı için de hep birlikte İrfan Hoca'ya bugünden itibaren destek vermeliyiz.

Diğer bir konuda Yüksel Yıldırım beyin sosyal medya hesabından yaptığı çağrıya ilgili bende destek verdiğimi belirtmek istiyorum. Yüksel Yıldırım özellikle taraftar gruplarının birlikte hareket etmesini ve tek ses olması yönünde bir çağrıda bulundu. Hepimizin bildiği gibi Samsun'da çok sayıda taraftar grubu var. Bu da tribünde birlikteliğin sağlanmasına engel oluyor. Taraftar grubu başkanları ve tribün liderlerinin bir araya gelerek tek çatı altında toplanabilecek bir formül üzerinde çalışmalarını tavsiye ediyorum. Hatta bu toplantılara daha önce tribünde yer almış, ağabeylik görevi yapabilecek isimlerde dâhil edilebilir. Bu Yüksel başkanında istediği bir konu. Çünkü gruplar ne kadar çok olursa birliktelikte o kadar zor oluyor.

‘Birlikten kuvvet doğar’ mantığı ile hareket edilmesi ve Samsunspor’a kısır çekişmeler ile vakit kaybettirilmemesi gerekir. Ancak el ele verirsek Süper Lige çıkabiliriz.

Kalın sağlıcakla...

Yazarın Yazıları
SAMSUNSPOR RAHAT TURLADI26 Eylül 2019 NAZAR DEĞMESİN23 Eylül 2019 KALEMİZİ SAVUNAMADIK15 Eylül 2019 ORASI OTEL ODASI DEĞİL10 Eylül 2019 PROVA BİTTİ SIRA GÖSTERİDE23 Ağustos 2019 GÖZLER İRFAN BUZ’DA 01 Ağustos 2019 ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK23 Temmuz 2019 SAMSUNSPOR 'BEYAZ'DA DEVAM...11 Temmuz 2019 SAMSUNSPOR FARKI01 Temmuz 2019 İRFAN BUZ İLE YENİ HEYECAN12 Haziran 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM