Mardin İl Sağlık Müdürü Yavuz'dan vatandaşlara sosyal mesafe ve maske uyarısı

Mardin'de korona virüs vaka sayısı en yüksek seviyeye ulaşırken, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Saffet Yavuz maske, mesafe ve hijyen konusunda vatandaşları uyardı.

Mardin İl Sağlık Müdürü Yavuz'dan vatandaşlara sosyal mesafe ve maske uyarısı

Tüm uyarılara rağmen tedbiri elden bırakan vatandaşların duyarsızlığı sonucu vaka sayılarının artmaya devam ettiği Mardin'de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son 3 günde yoğun bakım hasta sayısı, yeni vakaları takiben artış eğiliminde olduğunu açıklayarak oluşan tehlikeli tabloya dikkat çekti. İl Sağlık Müdürü Uz.. Dr. Saffet Yavuz da maskenin kullanımı, sosyal mesafe ile hijyen kurallarına uyulması çağrısında bulundu. Uz. Dr. Yavuz, "Mardin'de yaşayan değerli vatandaşlarımız, pandemi sürecinin başından beri göstermiş olduğunuz anlayış ve desteğiniz için teşekkür ederim. Pandemi henüz bitmedi, lütfen maske takmaya, sosyal mesafeye, hijyen kurallarına uymaya devam edelim. Biz sağlık çalışanları vatandaşlarımızı korumak ve onları iyileştirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Lütfen belirtilen kurallara uyalım" dedi.


Copyright © 2020 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM