4-6 yaş grubu öğrencilerinin ilk karne sevinci

Hakkari İl Müftülüğüne bağlı Aksa Kız Kur'an Kursunda eğitim gören 4-6 yaş grubundaki öğrenciler ilk karne heyecanını yaşadı.

4-6 yaş grubu öğrencilerinin ilk karne sevinci

Aksa Kız Kur'an Kursu bünyesinde 4-6 yaş grubunda eğitim gören minik öğrencilere karnelerini vermek üzere düzenlenen programa İl Müftüsü Faruk Gürbüz, İl Müftü Yardımcısı Osman Doğan, Din Hizmetleri ve Eğitimi Şube Müdürü Mikail Polat, Kur'an kursu öğreticileri, öğrenciler ve velileri katıldı. 4-6 yaş grubunda eğitim gören öğrencilere yönelik düzenlenen program, miniklerin dönem boyunca öğrenmiş oldukları etkinliklerin sergilenmesiyle başladı. Daha sonra Kur'an kursu öğreticisi tarafından hazırlanan slayt gösterimi ile devam etti.
Burada konuşanMüftü Gürbüz, Kur'an-ı Kerim ve sünnetin din eğitiminin küçük yaşlardan itibaren gerekliliği hususunda pek çok örnekler sunduğunu dile getirerek, "4-6 yaş dönemde çocuğun zihinsel, duygusal, sosyal, dinî ve ahlakî gelişimi için onu uyarıcı ve eğitici bir çevre son derece önemlidir" dedi.
Program, karne dağıtımı ve yapılan ikramla sona erdi.


Copyright © 2020 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM