Samsun'da durakta matematik var

Türkiye'de 81 il ile Arnavutluk ve Romanya'da yürütülen 'Durakta Matematik' adlı E-Twinning projesinin Samsun İlkadım ayağını Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu yürütüyor

Samsun'da durakta matematik var

‘Matematik her yerde’ sloganıyla  Samsun'da  Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu öğrencileri, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Doğan, okul müdürü Şahin Akın ve İlkadım proje koordinatörü Zeynep Kocaman ile birlikte matematik ile ilgili eğlenceli afişlerle donatılan Büyük Camii tramvay durağında proje açılışını gerçekleştirdi.

ÖN YARGILARI KIRMAK AMACIYLA

Eğlenceli çizimlerle matematik dersine karşı ön yargıları kırmak amacıyla yürütülen proje, okulda öğrenilen bilgilerin dört duvar arasından çıkarılarak duraklarda geçirilen zamanı da avantaja çevirip geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor. İl Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Doğan, ilerleyen süreçte öğrencilerin çizimini de duraklarda sergileneceğini söyledi. Doğan daha sonra etkinliğe katılan öğrencileri ve Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu ailesini tebrik etti.

GURUR VE ONUR

Etkinlik hakkında açıklamada bulunan Gülsüm Sami Kefeli Ortaokulu Müdürü Şahin Akın, “Eğitime büyük önem veren ve maddi manevi desteklerini esirgemeyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e ve emeği geçen tüm belediye çalışanlarına teşekkürlerimizi iletiyoruz. 7’den 70’e herkesi duraklarda buluşturan her gün biraz daha ilgi uyandırıp E-twinning kapsamında uluslararası bir duruma gelen bu projede yer almanın gurur ve onurunu yaşıyoruz” dedi.


Copyright © 2020 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM