Samsunspor Teknik Direktörü İrfan Buz: 'Önemli olan disiplin'

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Samsunspor'da teknik direktör İrfan Buz, Pendikspor galibiyetini değerlendirdi. Buz, 'Futbolda ilk dakikalarda da golü bulabilirsiniz, 80. dakikada da. Önemli olan takımın, oyuncuların oyun disiplininden kopmamasıdır.' dedi.

Samsunspor Teknik Direktörü İrfan Buz: 'Önemli olan disiplin'

Samsunspor Teknik Direktörü İrfan Buz, Nuri Asan Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Pendikspor galibiyetinin büyük önem taşıdığını, özverili bir çalışma ile 3 puanı aldıklarını söyledi.

FUTBOLCULARA TEBRİK

Takımının maçta 112 kilometre koştuğunu, bunun çok iyi bir veri olduğuna dikkati çeken Buz, "Vazgeçmeyen bir takım. Dakika 80'de ilk golü bulduk. 90 artılarda ikinci gol geldi. Onun mutluluğunu yaşıyoruz. Futbolcu kardeşlerimizi ayırt etmeksizin tebrik ediyorum." dedi.

MAÇ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Buz, hafta sonu Bakspor ile yapacakları maçın çalışmalarına başladıklarını anlatarak, şunları kaydetti:

"Futbolda ilk dakikalarda da golü bulabilirsiniz, 80. dakikada da. Önemli olan takımın, oyuncuların oyun disiplininden kopmamasıdır. Tüm müsabakalardan sonra analiz yapabilmek için tekrar tekrar izliyoruz, hatalarımızı ve neler yapmamız gerektiğini anlayabilmek için. Bunların istatistiklerini çıkartıyoruz. Telaş ve panik lügatimde yok, sabırlı ve sakin bir şekilde oynadığımızda golün gelmesi kaçınılmaz oluyor. Temennimiz vazgeçmeyen, oyundan düşmeyen bir Samsunspor. İki müsabakada da bu dinamizmi tutturduğumuzu düşünüyorum. Bakspor müsabakasında 3 puanı almayı istiyoruz."


Copyright © 2020 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM