OMÜ'den sanayiye iş birliği ziyareti

Üniversite-sanayi iş birliğini güçlendirmeye yönelik görüşmeler yapmak amacıyla Samsun Organize Sanayi'de görüşmeler gerçekleştiren Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ve beraberindeki heyet, Borsan Grup'u ziyaret etti

OMÜ'den sanayiye iş birliği ziyareti

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun sanayisindeki gelişmeleri yakından takip etmek ve üniversite-sanayi iş birliğini güçlendirmeye yönelik görüşmeler yapmak amacıyla Samsun Teknopark ve OMU Teknoloji Transfer Ofisi yetkilileriyle (OMÜ-TTO) birlikte Samsun Organize Sanayi’de bulunan sanayi kuruluşlarına bir dizi ziyarette bulundu. Ziyarette Rektör Sait Bilgiç’e; Rektör Yardımcısı ve Samsun Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kuran, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birol Elevli, Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kemal Yıldızlı, Samsun Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak, OMÜ TTO Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Mortaş ve OMÜ-TTO Uzmanı Yaman Şeker de eşlik etti.

ÜNİVERSİTE-SANAYİ BULUŞTU

İlk ziyaretini Aygün Cerrahi Aletler A.Ş’ye yapan Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç ve beraberindekileri, şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Aygün ve Genel Müdürü Hüseyin Taner karşılayarak şirketin üretim faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Başkan Aygün ve Genel Müdür Taner, tıbbi operasyonlarda kullanılmak üzere üretilen cerrahi aletleri tanıttı. RESMAN Cam PVC Alüminyum San. ve Tic. A.Ş’ye ikinci ziyaretini yapan Rektör Bilgiç ve ekibini, Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tüfekçi ile Yönetim Kurulu Üyesi Kerem Tüfekçi karşıladı. Isı cam sanayisi ve ihracatı hususunda bilgi alan Rektör Bilgiç ve beraberindekiler, üniversite-sanayi iş birliğini güçlendirecek faaliyetler konusunda fikir alışverişinde bulundu. Öğrencilerin mezun olmadan iş tecrübesi kazanması amacıyla 0MÜ’de başlatılan iş yeri eğitimiyle ilgili de görüşmelerin yapıldığı ziyarette Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tüfekçi, OMÜ’nün farklı bölümlerinden öğrencilerle çalışmak istediklerini belirtti.

BORSAN, ÜNİVERSİTELİLERE AÇIK

Daha sonra Borsan Grup’un Organize Sanayi Bölgesi’ndeki tesisini ziyaret eden Rektör Bilgiç ve ekibi, Borsan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Öz ve ekibiyle görüştü. 2018 yılında AR-GE Merkezi kurduklarını ifade eden Öz, 72 ülkeye ihracat yapan Borsan Grup içerisinde 2 binin üzerinde çalışanları bulunduğunu belirterek OMÜ ile iş birliğine her zaman açık olduklarını kaydetti. Görüşme sonrası Rektör Bilgiç ve kendisine eşlik eden heyet, Borsan Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı İsmail Öz’ün rehberliğinde fabrikayı gezerek incelemelerde bulundu. Ziyaretin son durağında ise Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Teknopark Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Kuran ve Yeşilyurt Demir Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Kemal Yıldızlı, Orta Karadeniz Kalkınma Ajansını (OKA) ziyaret etti. OKA Genel Sekreteri Mevlut Özen, destek programları ve projeler hakkında Rektör Bilgiç ve beraberindekilere bilgi verdi.


Copyright © 2020 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM