Fuat Köktaş: 'Güven ve istikrarın sembolü olduk'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti'nin kuruluşunun 18. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, 'Partimiz tarafından atılan adımlar Türkiye için, siyasi tarihinde önemli bir dönüm noktası oluşturmuş, ülkede, bölgede ve dünyada güven ve istikrarın sembolü olmuştur' dedi

Fuat Köktaş: 'Güven ve istikrarın sembolü olduk'

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti'nin kuruluşunun 18. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Köktaş mesajında, 14 Ağustos 2001'de AK Parti'nin kurulmasıyla Türkiye'de yeni bir dönemin başladığını ifade etti.

MİLLETİN BAŞINI ÖNE EĞDİRMEDİK

Köktaş, "Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) 14 Ağustos 2001'de, bu ülkenin önünün kapatıldığı, umutlarının tüketildiği, insanların yarınından ümidiğini kestiği, yazar kasaların havalarda uçuştuğu, işyeri şartellerinin indirildiği bir dönemde, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan ve kurucu yol arkadaşları ile birlikte "Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak" diyerek siyaset sahnesinde yerini almıştır. O gün, bugün milletimizle beraber milletimiz için siyaset yapıyor, hizmet üretiyoruz. O gün bugün milletimizin artan güvenine her zaman mazhar olduk. Türkiye'nin tüm imkan ve kaynaklarını vatandaşlarımız için kullandık. Her şey Türkiye için dedik ve her şeyi Türkiye ve milletimiz için yaptık. Bize omuz veren milletin başını asla öne eğdirmedik. İnsanımızın izzetini, şerefini, irfanını hep savunduk" dedi.

DÖNÜM NOKTASI OLDU

Köktaş, mesajında ayrıca, "Eğitimden, sağlığa, adaletten, emniyete, enerjiden, tarıma, ulaşımdan, turizme, ekonomiden, toplumsal yaşama, iç ve dış politikadan, demokrasiye kadar her alanda devrim niteliğinde birçok ilke imza atılmıştır. Atılan bu adımlar Türkiye için, siyasi tarihinde önemli bir dönüm noktası oluşturmuş, ülkede, bölgede ve dünyada güven ve istikrarın sembolü olmuştur. Milli irade karşısında hiçbir derin yapı, vesayet odağı, terör örgütünü tanımadık. Geçen süre içinde maruz kaldığımız sayısız ihanetlere, saldırılara, darbelere, ekonomik girişimlere karşı çok şükür dimdik ayaktayız. Bunları azimle ve kararlıklıkla milletimizle birlikte tek tek bozduk, atlattık, milletimizin desteğiyle üstesinden geldik. Bu duygu ve düşünceler içinde partimizin kuruluşundan bugüne kadar teşkilatlarımızın her kademesinde görev alarak emek sarf eden AK Parti ailesine teşekkür ediyorum. 18 yıl önce AK Parti’yi kurarak ülkemize ve milletimize hizmet yolunda bizimde katkımızın olmasını sağlayan Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a minnet ve şükranlarımızı arz ediyorum" ifadelerine yer verdi.


Copyright © 2020 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM