Yüreğimizi ortaya koymalıyız

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, 'Yaptığımız hizmette, iş hayatımızda, halkımızın verdiği görevde yüreğimizi, sevgimizi ortaya koyarak çalışmazsak başarılı olmamız mümkün değil, hep bir şeyler eksik kalır'  dedi

Yüreğimizi ortaya koymalıyız

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı tarafından 6 bölgede devam edecek olan Yerel Yönetimler Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nın ilk bölümü Erzurum'da gerçekleşti. 15 Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu illerinden 104 belediye başkanı, il genel meclis başkanları, il başkanları, il yerel yönetimler başkanları, il kadın ve gençlik kolları ve yerel yönetimler başkanlarının katılımıyla istişare ve değerlendirme toplantısı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki başkanlığında 3 gün sürdü.

KAYBEDECEK BİR SANİYEMİZ YOK

AK Parti Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz, bölge toplantısında ‘Tecrübe Paylaşımı ve Akıllı Yerel Yönetimler Bilgi Sistemi Tanıtımı’ konu başlığı altında konuşma yaptı. Yılmaz, “Türkiye'nin kaybedecek bir saniyesi bile yok. Halktan yetki almış her bir belediye başkanının, meclis üyesinin, milletvekillerinin, her kesimden iş alanında hizmet veren vatandaşların yani 82 milyon bireyin Türkiye'nin geleceği, istikbali için çok çalışması gerekiyor” dedi. Belediyecilik işinin kentle, halkla bir bütün olunması anlamına geldiğini, kentin ihtiyaçları ve taleplerine paralel hizmetler sunulmadığı sürece o şehrin gelişimine katkının mümkün olmadığını ifade eden Yılmaz, "İlk önce şehrin ihtiyaçları, halkın talepleri çok iyi analiz edilmeli. Tarihten gelen dokusu da ele alınarak ulaşım, alt yapı, kültür, spor, sosyal gibi birçok alanda şehrin yaşam noktalarına dokunulmalı. Günümüzde ise en önemli konulardan biri ekonomidir. Özellikle kentlerin ekonomik gelişimine katkı sağlayacak fırsatlar oluşturulmalı, istihdam artırılmalı, bunun için kentlerin tüm dinamikleri harekete geçirilmeli. Bir belediye başkanı yetki verilen siyasi o şehirle bütün olmalı, kendisini bir parçası hissetmeli, en iyisi nedir? sorusunu sürekli kendisine sormalıdır" diye konuştu.

ÖNCE GÖNÜLLERE GİRECEĞİZ

Belediyenin rutin işlerinin ilerlediğini ifade eden Yılmaz, “Önemli olan kente, halka artı sağlayacak hizmetleri üretmek hayata geçirmektir. En önemli noktalardan biri ise AK Parti'nin ön plana çıkardığı 'Gönül Belediyeciliği’ ve ‘Memleket İşi Gönül İşi' vurgusu vazgeçilmez bir unsur. Tevazu, samimiyet ve gayret ise ana çatı. Biz sevgiyle, azimle, çok çalışmayla, kucaklaşmayla kendimize büyük hedefler koymalıyız. Yapacağımız her bir işin, halka hizmetin Hakk'a hizmet olduğu bilincinden ayrılmayacağız. Hiç kimseyi ayrıştırmadan, ötelemeden herkese eşit hizmet sunucağız. Ayrı bir konu ise ne kadar büyük projeler yaparsak yapalım, halktan kopuk olursak, oturup bir çaylarını içmezsek, gönüllerine giremezsek, sağlıklı bir iletişim kuramazsak hepsi boşa gider. Önce gönüllere gireceğiz" şeklinde konuştu. Yılmaz, Yerel Yönetimler temsilcileri ve belediye başkanlarıyla birlikte Erzurum İkinci Türk Oyunları Festivali'ni de izledi.

 


Copyright © 2020 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM