Samsun'da yüzde 98 engelliye hapis cezası

Samsun'da yaklaşık 4 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonrası engelli olan bir kişi, hakkında çıkan hapis cezası kararı nedeniyle tutuklandı. Engelli vatandaş, polis ve arkadaşları tarafından araca bindirilerek gözyaşlarıyla cezaevine gönderildi.

Samsun'da yüzde 98 engelliye hapis cezası

Samsun'da yaklaşık 4 yıl önce geçirdiği trafik kazası nedeniyle yüzde 98 engelli olan, elektrikli sandalyeyle dolaşabilen ve sonda takılı olan Erkan Şahin, 2013 yılında işlediği bir suçtan dolayı hakkında, 2017 yılında karar verildi. 1 ay hapis cezasına çarptırılan Erkan Şahin, kimlik kontrolünde yakalaması çıktığı için dün polis tarafından Samsun Adliyesine getirildi.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

İnfaz Müdürlüğüne getirilen Şahin'in, hakkında kesinleşmiş 1 ay hapis cezası bulunduğu belirlendi. Tutuklanma kararı çıktıktan sonra gözyaşlarına boğulan Erkan Şahin, "Ben yüzde 98 ağır engelliyim. Şikayetçi olan da yok, şikayetinden vazgeçtiler. Belimden altı yok benim zaten. İçeride enfeksiyon kapma riskim var" diye konuştu. Polis ve arkadaşlarının yardımı ile elektrikli sandalyeden alınan  Erkan Şahin, polis otosuna bindirilerek Samsun T Tipi Kapalı Cezaevine götürüldü.

İTİRAZ SÜRECİ VAR

Erkan Şahin'in Avukatı Onur Atak, itiraz süreci olduğunu belirterek, "Kesinleşmiş bir hapis cezası bulunuyor. Kaza geçirmeden önce yaşanan bir mahkeme sürecinden dolayı karar çıkmış. 1 ay hapis cezasına çarptırılmış. Şu anda infazını çekmek üzere kapalı cezaevine götürülüyor. İtiraz süreci var. Cezasını ertelemek için tekrar İnfaz Savcılığına itirazda bulunacağız. Yüzde 98 engelli ve içeride nasıl hayatını devam ettirecek? Sonda takılı ve enfeksiyon kapma riski bulunuyor" dedi.

Bayram OK - ÖZEL HABER


Copyright © 2020 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM