CHP'den Samsun çıkarması..19 Mayıs'ta CHP Samsun'da

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve tüm milletvekilleriyle CHP'nin, 19 Mayıs'ta Samsun'da olacağını açıklayan Milletvekili Kemal Zeybek, '19 Mayıs'ta olağanüstü MYK'mız Samsun'da toplanacak, akşam iftar programı ve etkinlikler düzenleyeceğiz' dedi

CHP'den Samsun çıkarması..19 Mayıs'ta CHP Samsun'da

Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kurtuluş Savaşı’nı başlatmasının 100. Yılı dolayısıyla CHP, 19 Mayıs’ta Samsun’da olacak. CHP, 16 Mayıs’ta İstanbul’da büyük bir etkinliğe imza atacak, 19 Mayıs’ta ise Samsun’a çıkarma yapacak.

ÇAĞRINIZI İLETTİM

Haber Medya Grubu, devletin tüm kurumlarını, hükümeti, Milli Güvenlik Kurulunu ve siyasi partilerin genel başkanlarını, Milli Mücadele'nin 100. yıldönümü kutlamaları için Samsun'da buluşmaya davet etmişti. Teklifimizi bizzat CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ilettiğini ifade eden Milletvekili Kemal Zeybek, “Genel Başkanımızın 19 Mayıs’ta Samsun’da olması 6 ay önceden planlandı. Yapmış olduğunuz çağrı, diğer parti genel başkanlarının Samsun’a gelmesi için önemli bir çağrıdır. Diğer parti genel başkanlarına örnek olur” dedi.

CUMHURİYETİ KURAN PARTİ SAMSUN’DA

100. Yılın çok önemli olduğunu ifade eden Zeybek, “Atatürk’ün, Samsun’a çıkışının 100. Yıl dönümünde ve Cumhuriyeti kuran bir parti olarak, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, parti yönetim kadroları ve tüm milletvekillerimiz bu büyük günde Samsun’da olacak. Olağanüstü Merkez Yürütme Kurulumuz Samsun’da toplanacak. Bunun yanı sıra birkaç sanatçı ile görüşülüyor, onlar da Samsun’da olacak. Sabah, 19 Mayıs’ın anlamını anlatan toplantılar yapılacak. Akşam ise iftar programı olacak ve etkinlikler devam edecek. Bu büyük günü coşku ile Samsun’da kutlayacağız” dedi. Ayrıca, CHP İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun da Samsun’da olması bekleniyor. Program önümüzdeki günlerde açıklanacak.

Erdinç YILDIZ

 


Copyright © 2020 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM