Samsun'da Hasret Baydenk gizemi sürüyor! İkinci kez haber alınamıyor

Samsun'da iki ay önce kaçırılan ve polis tarafından bulunan Çarşambalı lise öğrencisi 17 yaşındaki Hasret Baydenk'ten ikinci kez haber alınamıyor. Aile, kızlarını yeniden aynı kişinin kaçırdığı iddiasıyla suç duyurusunda bulundu

Samsun'da Hasret Baydenk gizemi sürüyor! İkinci kez haber alınamıyor

Mart ayında  Samsun'un Çarşamba ilçesinde kaçırılan ve 5 gün sonra polis tarafından bulunan genç kızın, yeniden aynı kişi tarafından kaçırıldığı iddia ediliyor. Üç çocuk sahibi 43 yaşındaki baba Sefa ile anneleri Hatun Baydenk, her yerde kızlarını arıyor.

KAÇIRILDI-POLİS BULDU

17 yaşındaki Hasret Baydenk, 22 Mart saat 07.30 civarında Orta Mahalle Karanfil Sokak’ta bulunan evlerinden çıktı.  Yeşilırmak Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne gitmek üzere yolda yürürken iddiaya göre A.Ö. (24) tarafından zorla araca bindirildi. Arkadaşlarının okula gelmediğini bildirmesi üzerine Hasret’i arayan ailesi telefonuna ulaşamadı. Polise koşan aile için Çarşamba İlce Emniyet Müdürlüğü seferber oldu. Soruşturmayı derinleştiren polis, Hasret Baydenk’in Ayvacık ilçesindeki bir evde tutulduğu bilgisine ulaştı. Eve baskın düzenleyen polis, genç kızı ailesine teslim etti. Hasret Baydenk, A. Ö.’nün, kendisini zorla evlenmek için kaçırdığını söyledi ve kaçırıldığı sırada araçta bulunan iki kişiden ve tutulduğu evde bulunan iki ayrı kişiden daha şikâyetçi oldu.  Gözaltına alınan A.Ö., polisteki sorgusunun ardından çıkarıldığı adliyede tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldı.

AİLE BİR KEZ DAHA YIKILDI

Hasret Baydenk, geçen hafta yeniden kayboldu. 7 Mayıs’ta sabah saatlerinde teyzesine gitmek üzere evden çıkan genç kız, evin önünde kayboldu. Kızlarını hiçbir yerde bulamayan baba Sefa ile anne Hatun Baydenk, ikinci kez yıkıldı. Hemen polise giden aile için Çarşamba ilçe Emniyet Müdürlüğü yeniden seferber oldu. Polis çok yönlü olarak Hasret Baydenk’i ve onu ikinci kez kaçırdığı iddia edilen A.Ö.’yü arıyor.

ARKADAŞLARI NÖBETTE

İlk kaçıldığı sırada büyük üzüntü yaşayan arkadaşları, Hasret Baydenk için adeta nöbet tutuyor. Hasret Baydenk’in okul arkadaşları, “Bizim arkadaşımızın sevgilisi yoktu. O kişiyle görüştüğünü sanmıyoruz. Eğer görüşseydi bilirdik. Okula döndüğünde arkadaşımızın artık psikolojisi çok bozulmuştu, iki ayrı günde okulda fenalaştı. Karşı tarafa o kadar tepki veriyordu ki eğer beni bir daha kaçırırlarsa kendimi öldürürüm diyordu. İkinci kez korkup kendimi kaçtı yoksa yeniden mi kaçırıldı bilmiyoruz” dediler.

MÜGE ANLI DA ARIYOR

Geçen hafta Müge Anlı'nın sunduğu programa katılan acılı anne ve baba, kızlarının hayatından endişe ettiğini de söylediler.

Ahmet Naci KILAVUZ / özel haber


Copyright © 2020 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM