İlhan DEMİRCİOĞLU

Samsunspor direklere takıldı

Samsunspor Altınordu karşısında hesapta olmayan iki puan kaybetti ancak bana göre bu sezonun en iyi 45 dakikasını oynadı.

Hem de bu oyunu korona ve sakatlıklar nedeniyle bir türlü istenilen form durumuna gelemeyen oyunculara rağmen oynadı.

Maçın ilk yarısında direkten dönen toplar ve kaçırılan net pozisyonlara bakıldığında ilk yarıda 5 gol olsa ben şaşırmazdım.

Özellikle Nadir ilk yarıda çok şanssızdı. Dikekten dönen toplarda ve kalecinin kurtardığı şutlarda ustalık vardı ama futbol şansı dün Nadir'in yanında değildi.

Burak ve Guido çok çalıştı.

Ancak Samsunspor'un yediği gol ise şampiyonluğa oynayan bir takımın defansına hiç yakışmadı. Bir tane Altınordulu futbolcu iki tane stoperin arasından kafayı vurdu ve gol oldu. Üst düzey takımın stoperleri bu kafayı vurdurmamalı.

Ancak Samsunspor'da ikinci bölgeden üçüncü bölgeye geçişlerdeki yavaşlık hala devam ediyor. Hızlı hücum yapılamadığı için de takım rakibi eksik yakalamakta zorluk yaşıyor.

İkinci yarıda Caner ve Kerem'in daha çok çizgeye inmek yerine buldukları yerden attıkları ortalar Altınordu defansını rahatlattı.

Samsunspor bu maçı en az 4 farklı kazanabilirdi olmadı ama uzun ligde bu tür kazalar olabilir.

Ancak Samsunspor liglere verilecek arada bazı kesiklerini mutlaka gidermeli.

Bunlar ne derseniz artık yabancı oyuncular takıma direk katkı yapacak duruma gelmeliler.

Ligin şu ana kadar olan bölümünde yabancılarından en az verim alan takımların başında geliyor Samsunspor.

Gerçek Samsunspor aradan sonra oynanacak olan Giresunspor maçında görünecek sanırım.

Kaybedilen sadece 1 puan ama şampiyonluğa en yakın takımların başında yine Samsunspor geliyor.

Yazarın Yazıları
Samsun Gerçeğini Bakan Koca'dan Öğrendik26 Kasım 2020 Samsunspor artık kazanmak zorunda22 Kasım 2020 Samsunspor direklere takıldı09 Kasım 2020 Samsunspor için 3 puan yeter26 Ekim 2020 Samsunspor'un rakibi Covid 1922 Ekim 2020 Samsunspor 3 puan kaybetti peki ne kazandı?18 Ekim 2020 Ersan Aksu kalıyor yönetim gidiyor mu?15 Ekim 2020 Samsunspor büyük iş başardı05 Ekim 2020 Samsunspor'da 1 puan iyi ama...28 Eylül 2020 Samsunspor coştu bir kere22 Eylül 2020
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM