İlhan DEMİRCİOĞLU

Suat Kılıç sahalara mı dönüyor?

Bir dönem adından en çok söz ettiren ancak uzun süredir de gözlerden uzak bir yaşam süren Gençlik ve Spor eski Bakanı Suat Kılıç ziyaret turlarına başladı.

O zamanda özellikle siyasetle ilgilenenler sormaya başladı.

Bu ziyaretler neden?

Suat Kılıç önce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile külliyede baş başa görüştü.

Hem de ne zaman?

Korona döneminde kimsenin kimseyle görüşmediği bir dönemde Erdoğan'ın Kılıç'a randevu vermesi ve sonrasında da baş başa yarım saate yakın görüşmesi önemli?

Sonrasında Samsun'a gelen Suat Kılıç, Samsun Valisi Zülkif Dağlı ile Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'i ziyaret etti.

Suat Kılıç bununla da kalmadı hafta sonu kendi ilçesi olan Ondokuzmayıs'ta bisikletle gezdi, vatandaşlarla bol bol sohbet etti ve tüm bunları sosyal medyasından paylaşmaya başladı.

Bu ziyaretleri göz önüne getirdikten sonra?

Bir de AK Parti'ye yakın araştırma şirketi sahibi Mehmet Ali Kulat yaptığı ankette Z kuşağının bugün seçim olsa AK Parti'ye yüzde 20 civarında oy vereceğini açıklamasından sonraya rastlaması da bir diğer ilginçlik.

Bakanlığı döneminde özellikle gençlerle ve çocuklarla olan yakınlığı ile dikkat çeken ve Suat abi diye kendisine hitap edilmesini isteyen Kılıç siyasette dengeleri değiştirecek mi bilmiyorum.

Bilinen bir gerçek var Suat Kılıç gibi çok genç yaşta siyasette üst noktalara gelen biri koronanın kırıp geçirdiği dönemde bu kadar sokaklara çıkmaz.

Yazarın Yazıları
Samsunspor'un kaderidir yalnızlık17 Eylül 2020 Suat Kılıç sahalara mı dönüyor?15 Eylül 2020 Samsunspor eksiklerini aradı13 Eylül 2020 Samsunspor lige hazır07 Eylül 2020 Samsunspor iyi yolda31 Ağustos 2020 AK Parti'de kulisler hareketlendi…28 Ağustos 2020 Samsun'da korona önlemleri yetersiz16 Ağustos 2020 Yıldırım Başkan Samsunspor şampiyon08 Temmuz 2020 Mustafa Aztopal mucizesine Acun talip27 Haziran 2020 Samsun AK Parti'de İl Başkanlığı Boşluğu mu var?25 Haziran 2020
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM