Ayhan HAMLI

Mülteci misafirlerimiz caddelerimizi turlarken şehitlerimiz geliyor

Biz yataklarımızda mışıl mışıl uyurken ,Suriyeli  ve Iraklı mülteci misafirlerimiz Atatürk’ün şehri  Samsun’da  geceleri çiftlik caddesini  turlarken biri Irak’ta ,biri Suriye’de aslan parçası iki  evladımız şehit düştü. Bunun ne demek olduğunu  düşünmüyoruz  diyebilir miyiz? İçimize sinmeyen canımızı acıtan bu hain saldırılar ne yazık ki annelerimizin  saçının teline  dokunmaya kıyamadığı evlatlarını bir bir şehit ediyor. Şehitlik mertebesi elbette en yüksek bir mertebe ama buna rağmen şehadete her defasında az katlı bildik evlerden ya da köylerden kahraman evlatlarımız koşuyor. Biz şehit yakınları hep birlikte vatan sağ olsun diyoruz. Vatanın gerçek sahiplerinin kimler olduğunu şehitlerimiz bize gösteriyor. Şehitlerimize minnettarız. Çünkü biz mışıl mışıl sıcak yataklarımızda uyurken onlar şehit düşüyor.

    “Piyade Sözleşmeli Er Alparslan KURT Pençe 3 Harekat bölgesinde 02 Aralık 2019 tarihinde PKK’lı bölücü teröristlerle çıkan çatışma sonucunda ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Piyade Uzman Onbaşı Harun Çınar Barış Pınarı Harekat bölgesinde 02 Aralık 2019 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havanla yapılan taciz atışı sonucunda ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.” Milli Savunma Bakanlığı’nın bir günkü şehitlere dair açıklaması bu. Şehit haberleri birileri tarafından kanıksanmış olsa bile bizim canımızı yakıyor , nefesimizi  kesiyor. O şehit anneleri ateşin düştüğü yerde ne yapıyor ,hiç empati yaptınız mı?  Piyade Sözleşmeli Er Alparslan KURT’un ve Piyade Uzman Onbaşı Harun Çınar’ın annesinin yerinde olmayı kolay mı sanıyoruz.Kıyametler kopuyor ana yüreğindeki yangın hiç sönmüyor. Şehit  annesi  Sevim Kurt, oğlunun cenazesine sarılarak, gözyaşı döktü. Anne Kurt, "Alparslan, istediğin elbiseyi giydin. Kırmızı beyazı giydin" derken, fenalaştı. Şehit Piyade Sözleşmeli Er Alparslan KURT Bitlis'in Mutki ilçesine bağlı Dereyolu köy mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. Bekar olan 22 yaşındaki şehit Piyade Uzman Onbaşı Harun Çınar'ın cenazesi, memleketi Hatay'da toprağa verildi. Şehidin babası Hikmet, annesi Emine Çınar ve kardeşleri Türk bayrağına sarılı tabuta sarılıp gözyaşı döktü. Bu vatanın evlatları cennete böyle uğurlanıyor.

         Evlatlarımızı şehadete yürüten kader canımızı acıtırken ,şehitlerimizden helallik istiyoruz. Vatanımız  ve şanlı bayrağımız  için  canından vaz geçen kınalı kuzulara çok borcumuz var.Çünkü onlar herşeyden vazgeçip kara toprağın kara bağrına girdiler. Bu borç nasıl ödenir bilmiyorum. Bildiğim tek şey şehitlerimizin kemiklerinin sızlatıldığıdır. Hiç olmazsa buna dur diyelim. Şehitlerimiz kabirlerinde rahat uyusunlar. Şehitlerimizin ruhu şad ,mekanı cennet olsun.

Yazarın Yazıları
SAMSUN'DA BİR ŞEHİT BABASI DAHA ŞEHİT OĞLUNA KAVUŞTU16 Ocak 2020 SURİYE ŞEHİTLERİ SADECE CANIMIZI ACITMIYOR...11 Ocak 2020 2020'DE İLK ŞEHİT ATEŞİ YİNE ANNELERİMİZİN YÜREĞİNE DÜŞTÜ...04 Ocak 2020 YENİ YILDA HİÇ BİR ANNEMİZİN YÜREĞİ ŞEHİT ACISI İLE YANMASIN...02 Ocak 2020 ŞEHİTLERİMİZ KAÇ BİN DOLARLIK EVLERDEN ÇIKIYOR?26 Aralık 2019 MENEMEN OLAYI CUMHURİYETİMİZE SÜRÜLMÜŞ KARA BİR LEKEDİR…24 Aralık 2019 227 Terörle mücadele gazisinin maaşını kesmek nedir?21 Aralık 2019 Astsubay Esma Çevik Şırnak'ta şehit oldu14 Aralık 2019 Samsun'da Şehitlere Gözyaşı Bitmiyor...11 Aralık 2019 Erzurum Dumlu şehitlerini unutmayan unutturmayan yakınlarına selam olsun...09 Aralık 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ WEB TV İLETİŞİM