Ayhan HAMLI

Mülteci misafirlerimiz caddelerimizi turlarken şehitlerimiz geliyor

Biz yataklarımızda mışıl mışıl uyurken ,Suriyeli  ve Iraklı mülteci misafirlerimiz Atatürk’ün şehri  Samsun’da  geceleri çiftlik caddesini  turlarken biri Irak’ta ,biri Suriye’de aslan parçası iki  evladımız şehit düştü. Bunun ne demek olduğunu  düşünmüyoruz  diyebilir miyiz? İçimize sinmeyen canımızı acıtan bu hain saldırılar ne yazık ki annelerimizin  saçının teline  dokunmaya kıyamadığı evlatlarını bir bir şehit ediyor. Şehitlik mertebesi elbette en yüksek bir mertebe ama buna rağmen şehadete her defasında az katlı bildik evlerden ya da köylerden kahraman evlatlarımız koşuyor. Biz şehit yakınları hep birlikte vatan sağ olsun diyoruz. Vatanın gerçek sahiplerinin kimler olduğunu şehitlerimiz bize gösteriyor. Şehitlerimize minnettarız. Çünkü biz mışıl mışıl sıcak yataklarımızda uyurken onlar şehit düşüyor.

    “Piyade Sözleşmeli Er Alparslan KURT Pençe 3 Harekat bölgesinde 02 Aralık 2019 tarihinde PKK’lı bölücü teröristlerle çıkan çatışma sonucunda ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur. Piyade Uzman Onbaşı Harun Çınar Barış Pınarı Harekat bölgesinde 02 Aralık 2019 tarihinde bölücü terör örgütü mensuplarınca havanla yapılan taciz atışı sonucunda ağır yaralanmış ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.” Milli Savunma Bakanlığı’nın bir günkü şehitlere dair açıklaması bu. Şehit haberleri birileri tarafından kanıksanmış olsa bile bizim canımızı yakıyor , nefesimizi  kesiyor. O şehit anneleri ateşin düştüğü yerde ne yapıyor ,hiç empati yaptınız mı?  Piyade Sözleşmeli Er Alparslan KURT’un ve Piyade Uzman Onbaşı Harun Çınar’ın annesinin yerinde olmayı kolay mı sanıyoruz.Kıyametler kopuyor ana yüreğindeki yangın hiç sönmüyor. Şehit  annesi  Sevim Kurt, oğlunun cenazesine sarılarak, gözyaşı döktü. Anne Kurt, "Alparslan, istediğin elbiseyi giydin. Kırmızı beyazı giydin" derken, fenalaştı. Şehit Piyade Sözleşmeli Er Alparslan KURT Bitlis'in Mutki ilçesine bağlı Dereyolu köy mezarlığında gözyaşları arasında toprağa verildi. Bekar olan 22 yaşındaki şehit Piyade Uzman Onbaşı Harun Çınar'ın cenazesi, memleketi Hatay'da toprağa verildi. Şehidin babası Hikmet, annesi Emine Çınar ve kardeşleri Türk bayrağına sarılı tabuta sarılıp gözyaşı döktü. Bu vatanın evlatları cennete böyle uğurlanıyor.

         Evlatlarımızı şehadete yürüten kader canımızı acıtırken ,şehitlerimizden helallik istiyoruz. Vatanımız  ve şanlı bayrağımız  için  canından vaz geçen kınalı kuzulara çok borcumuz var.Çünkü onlar herşeyden vazgeçip kara toprağın kara bağrına girdiler. Bu borç nasıl ödenir bilmiyorum. Bildiğim tek şey şehitlerimizin kemiklerinin sızlatıldığıdır. Hiç olmazsa buna dur diyelim. Şehitlerimiz kabirlerinde rahat uyusunlar. Şehitlerimizin ruhu şad ,mekanı cennet olsun.

Yazarın Yazıları
GÜLE GÜLE ŞEHİT PİYADE UZMAN ONBAŞI SÜLEYMAN URAL...10 Ağustos 2020 ŞEHİT MEZARLARINDAN BAYRAKLARIN ALINMASI YA DA GÖTÜRÜLMESİ NEDİR?02 Ağustos 2020 GÜLE GÜLE SAMSUNLU ŞEHİDİMİZ CANER MAYENDAĞI... 29 Temmuz 2020 YUNANİSTAN'DA TÜRK BAYRAĞI YAKILIRKEN! 27 Temmuz 2020 GÜLE GÜLE ŞEHİT ASTSUBAY ETHEM DEMİRCİ...14 Temmuz 2020 VEKALETEN KURBAN BAĞIŞINDA NİÇİN TSK MEHMETÇİK VAKFI11 Temmuz 2020 KORE GAZİSİ ALİ BAYKIN...03 Temmuz 2020 ŞEHİT HABERLERİNİ DUYMAZDAN GELEN RUHSUZDUR…27 Haziran 2020 BABALAR GÜNÜNDE BABASIZ KALMAK NEDİR BİLİR MİSİNİZ?20 Haziran 2020 TAM BİR YIL ÖNCE BABAMI TAM DA BUGÜN KAYBETTİM...16 Haziran 2020
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM