Ayhan HAMLI

MEHMETÇİK VAKFI VEKÂLETEN KURBAN BAĞIŞINDA ÖNEMLİ ADRES

Hiç şüphesiz durumu uygun olan Müslümanlar için kurban ibadeti önemli bir ibadettir. Ancak bu ibadeti yerine getirirken bazı koşullarında yerine getirilmesi dini açıdan gereklidir. İnsanlar sadece kurban kesmiş olmak için kurban kesmezler. Usulüne uygun gerçekleştirilmeyen kurban kesimi ve dağıtımı herkeste rahatsızlık yaratır. Özelliklede vekâleten kurban kesimi yaptıracaklar için vekâlet verecekleri kişi ya da kurumlar, vakıflar çok önemlidir. Bunun için doğru adresi bulmak, kurbanınızın usulüne uygun kesileceğinden şüphe duymamak gerekir ki işte TSK Mehmetçik Vakfı 1995'ten beri vekâleten kurban bağışlarınızı kabul edip kesim faaliyetlerini güveninize uygun şekilde gerçekleştiren bir adrestir. Bunu söylerken bir şehit yakını olarak biliyorum ki vekâleten kurban bağışlarınız sayesinde şehit ve gazi çocuklarına eğitim hayatı boyunca destek olarak güzel bir gelecek ve aydınlık bir ufuk açılıyor.

           Hem kurban ibadetimizi yerine getirelim, hem de şehit ailelerine, şehit çocuklarına, gazilere ve çocuklarına destek olalım bu bir fırsattır düşüncesinde iseniz TSK Mehmetçik Vakfını değerlendirin. TSK Mehmetçik Vakfının bugüne kadar gerçekleştirdiği bütün kurban faaliyetleri Mehmetçik Vakfının doğru adres olduğunu gösteren gerçek bir referanstır. Eğer bir şehit çocuğu ya da bir gazi çocuğu Mehmetçik Vakfından aldığı destekle kendisini daha huzurlu ve rahat hissediyorsa bunda vekâleten kestirilen kurban bağışlarının katkısı olduğunu unutmayalım

      TSK Mehmetçik Vakfı vekâleten kurban kesim faaliyetini nasıl gerçekleştiriyor?  “Vekâleten kurban kesimi faaliyeti; modern tesislerde, hijyenik koşullarda, her kesimhanede görevlendirilen Vakıf personeli huzurunda, veteriner denetiminde, noter gözetiminde, din görevlisi nezaretinde, dini vasıflara uygun kurbanlıklar seçilerek yapılmaktadır.

Kesilen kurbanların bir bölümü kesim bölgelerindeki şehit ve gazi ailelerine dağıtılmakta, bir bölümü de taze et dağıtımı yapılamayan tüm şehit yakınlarına ve gazilere ayrıca kurban bağışında bulunan tüm bağışçılarımıza üretimini müteakip kurban etinden yapılmış 750 gr. konserve kavurma gönderilmektedir. Kurban etinin dağıtılamayan kısmı ise ekonomik olarak değerlendirilerek yardım planına dâhil şehit yakınları ve gazi Mehmetçiklerimiz ile çocuklarına yardım için kullanılmaktadır.”

     Eğer vekâleten kurban kestirmek istiyorsanız şehit yakını kimliğimle TSK Mehmetçik Vakfını mutlaka düşünün ve değerlendirin derim. Çünkü Mehmetçik Vakfı Mehmetçiğe uzanan kendini kanıtlamış güvenilir eldir. Şehit ve gazi Mehmetçikler için ne yapabilirim diyorsanız yapacak çok şey olduğunu, onlardan sadece bir tanesinin vekâleten kurban bağışı olduğunu da unutmayın.

     2019 Yılı için açıklanan vekâleten kurban bağış bedeli Türk Lirası olarak 1.130TL,ABD Doları olarak 200 dolar, Euro olarak 175 Euro’dur.

Yazarın Yazıları
19 EYLÜL GAZİLERİMİZİN ONUR GÜNÜDÜR…19 Eylül 2019 BABA OLMAYA HAZIRLANIRKEN ŞEHİT OLDU...15 Eylül 2019 HDP ÇOCUKLARI DAĞA KAÇIRILAN ANNELERİN FERYADINA SES VERMELİDİR!14 Eylül 2019 POLİS ARAMA NOKTASINDAN GEÇEREK BAYRAM TÖRENİNİ İZLEMEK NEDİR?08 Eylül 2019 DEVLET ATATÜRK’E DUA EDİLMESİNİ İSTEMİYOR MU?07 Eylül 2019 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI DAHA COŞKULU KUTLANAMAZ MI?01 Eylül 2019 TÜRK MİLLETİNİN YENİDEN DİRİLİŞİNİN ADI 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIDIR31 Ağustos 2019 GÜL KOKULU ÜÇ YİĞİT ASKER25 Ağustos 2019 ORMAN YANGINLARINI KİM ÇIKARIYOR?24 Ağustos 2019 HER BAYRAMIN DEĞİŞMEZ ZİYARETÇİLERİ ŞEHİT ANNELERİDİR...18 Ağustos 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM