Mustafa GENÇ

15 TEMMUZ’UN ARDINDAN…

15 Temmuz darbe teşebbüsünün üçüncü yılını idrak ettik.

Önce Sayın valimize; himayelerinde gerçekleştirilmiş Samsun’daki kutlama programından dolayı minnet ve şükranlarımızı arz ederek yazımıza başlamak istediğimizi belirtmek istiyoruz.

Türkiye’de kutlama programları çerçevesinde geç saatlere kadar törenler, konuşmalar yapılmış, hatimler indirilmiş, Fatihalar okunmuş ve dualar yapılmıştır.

Daha bir anlam kazandıran ise salaların okunması olmuştur.

15 Temmuz’un zararlarının İslamcı camia tarafından yeterince sorgulandığını söyleyemiyoruz.

15 Temmuz’un, çağdaş İslami hareketler için yeni bir milat olduğunu söylememiz gerekir. Eğer bunu söyleyip kendilerini yeni baştan dizayn etmezlerse birçok şaibelerden kendilerini koruyamazlar. Uzaklaşmakta olan kitleleri eviremezler.

15 Temmuz, hoşgörü boyalı, din kılıflı bir cinayetin adıdır.

15 Temmuz,  aziz milletimizin genç beyinlerinin nasıl sulandırılabileceğinin somut göstergesidir.

15 Temmuz, insanoğlunun inancının memleket zararına ve bazılarının da çıkarlarına nasıl alet edilebileceğinin canlı tanığıdır.

15 Temmuz, giderek Türkiye’deki dini cemaatlere yönelik bir suikasta dönüştürülmeye çalışılarak güvensizlik oluşturulmuştur.

15 Temmuz bahane edilerek insanımızın dini cemaatlerin şahsında din ve din adamlarından uzaklaştırılmaya çalışılmaktadır.

15 Temmuz, aziz milletimizin maddi ve manevi değerlerinin ve referanslarının zaafa uğratılmasıdır.

15 Temmuz, bahane edilerek Müslümanlar ırgatlaştırılmaya çalışılmaktadır.

15 Temmuz hain girişimi bahane edilerek bütün dini cemaatler devlet ve millet düşmanı gösterilerek onların şahsında İslam dinine düşmanlık yapılmaktadır. Dünün Marksistleri, komünistleri, solcuları ve liberalistleri bugün bir anda devlet kurtarıcıları ve de din- cemaat düşmanı oldular. Yetkililer ve de milletimiz bu oyunu görmelidir.

15 Temmuz, İslam’ı ve Müslümanları temsil etmiyor ki, sonuçların faturasını da diğer dini cemaatlere ve Müslümanlara yüklemiş olalım. Herkes bilir ki,  Gülen hayatında kendi dışındaki dini cemaatlere ve hatta dini tandaslı siyasi partilere yüz vermemiştir. Böyle bir durumda 15 Temmuz’un sonuçlarını diğer dini cemaatlere yaymak bir cehalet değilse mutlak anlamdan bir kasıttır. Ülkeye yazıktır ve zarardır. Mevcut iktidarın altını oymaktır. Selam ve sevgi ile…gencmedya55@hotmail.com

Yazarın Yazıları
MÜSLÜMANLARDA MEŞRUİYET YA DA KİMLİK SIKINTISI!20 Ağustos 2019 İKTİDAR- MUHALEFET STRATEJİ SAVAŞI!19 Ağustos 2019 HACILARIMIZ ARAFAT SÖZLEŞMESİNİ UNUTURLAR MI?16 Ağustos 2019 BİR BAYRAM DAHA BÖYLE GEÇTİ...15 Ağustos 2019 BAYRAMA HAZIRLANIYORUZ09 Ağustos 2019 POLİTİKADA VATANDAŞ ODAKLI DÜŞÜNMEK…08 Ağustos 2019 BARIŞI VE SULHU ESAS ALAN BİR SİYASET!07 Ağustos 2019 MAYIS 1994’TE DOKUZUNCU CUMHURBAŞKANI DEMİREL DİYOR Kİ -2-06 Ağustos 2019 MAYIS 1994’TE DOKUZUNCU CUMHURBAŞKANI DEMİREL DİYOR Kİ-L-:05 Ağustos 2019 ŞEYTANDAN VE SİYASETTEN ALLAH’A SIĞINMAK...02 Ağustos 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM