Ali Yılmaz ERGEN

ÇOK ÖNEMLİ BİR HİBE

Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi dün olağanüstü olarak tek maddelik gündem için toplandı. Toplantıdan gerçekten çok önemli bir karar çıktı ve Çarşamba’nın 2008 yılından beri beklediği Atık Su Projesi için 14 milyon 375 bin Avroluk hibe onaylandı.

              

Aslında projenin maliyeti 16 milyon 670 bin Avro. Bunun 77,06’sı Avrupa Birliği Fonundan, yüzde 9,18’i Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kaynaklarından, yüzde 13,76’sı da Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak. Bu proje için belediyenin kasasından yaklaşık 2 milyon 294 bin Avro çıkmış olacak.

              

14 milyon Avrosu hibe olacak olan Atık Su Projesi Çarşamba için büyük önem arz ediyor. Gerçekten de önemli bir proje ve önemli bir kredi. Bu proje için tam 11 yıldır bekleniyordu. Proje tamamlandıktan sonra işletmesi de belediyeye ait olacak. Çarşambaya yapılacak yaklaşık 150 milyon liralık büyük bir yatırımın da önü açılmış oldu. Başından sonuna kimlerin emeği geçmişse, tebrik etmek gerekiyor.

                                                              

                                                  xxxxx

                 

Öyle bir hale gelmişiz ki, çoğu apartmanlarda insanlar komşularının kimler olduğunu bile bilmiyor. Geçtiğimiz günlerde 3 bayan apartman apartman mahallede birini arıyorlar ama bir türlü istedikleri kişiye ulaşamıyorlar. Artık gezmekten, sormaktan yoruluyorlar ve son bir ümit olarak mahallenin bakkalına sormaya karar veriyorlar. Bakkala girip aradıkları kişinin adını soyadını söyleyip, tanıyıp tanımadıklarını sorduklarında, bakkala gelen bir delikanlı bu bayanları alıp bir apartmana götürüyor. Teyze, ‘’Aradığınız bayan bu apartmanda oturuyor.’’ diyor. Oysa bayanlar bu apartmana üç kez gidiyor ve kimse öyle bir kişiyi tanımadığını söylüyor iyi mi? Komşuluk ilişkilerimiz ne hale gelmiş görüyor musunuz?

                

Evler büyüdü ama aileler küçüldü, Zekâ arttı ama vicdan azaldı, Uzay yakın ama komşu uzak oldu, İletişim araçları arttı ama muhabbet azaldı, Ben’ler büyüdü ama Biz’ler azaldı.

                 Ne oldu bize böyle?

Yazarın Yazıları
HABER MEDYA'YA VEDA16 Eylül 2019 ÇOK ÖNEMLİ BİR HİBE 17 Temmuz 2019 BELEDİYE İPOTEK EDİLMEDİ, BAŞKAN'IN ÖNÜ AÇILDI16 Temmuz 2019 15 TEMMUZ BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIR15 Temmuz 2019 BU SOYKIRIMIN İZLERİ KOLAY SİLİNMEZ13 Temmuz 2019 VİRÜS 12 Temmuz 2019 BİRAZ CİDDİYET LÜTFEN...11 Temmuz 2019 'BEN ONUN KİM OLDUĞUNU BİLİYORUM'10 Temmuz 2019 KAYNAK VAR, ÇARE TÜKENMEZ   09 Temmuz 2019 YETKİLERİ KÖTÜYE KULLANMAK08 Temmuz 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM