Hikmet KURADA

LÜTFEN OKUYUNUZ: BİR GAZİMİZİN DRAMI

 Hafta başında (08/07/2019 Pazartesi günü) e-mail adresime, TSK’da Uzman Çavuş olarak Şırnak İdil’de görev yaparken, 2 Nisan 2011’de PKK’nın yola döşediği mayına basarak 2 gözünü ve 1 bacağını kaybeden Gazimiz Hatay’lı Yücel Alma’nın, insanı derinden üzen dramını yansıtan bir bilgi notu geldi.

Gelen bilgi notunda, Gazimiz Yücel Alma’nın 2 gözünü ve 1 bacağını kaybettikten sonra 3 ay komada kaldığı, kalbinin 47 kez durduğu, direnerek hayata tutunduğu, bu süreçte devletten beklediği desteği alamadığı ve bu vefasızlığın onu derinden yaraladığı belirtilerek, Gazimiz’in devlete olan kırkınlığı şöyle dile getiriliyor: “Ben ha­ya­tı­mı dev­le­te ada­dım ama dev­let ba­na sa­hip çık­ma­dı. Bu be­ni, PKK'­lı ha­in­le­rin ma­yı­nın­dan da­ha çok ya­ra­la­dı. Ge­nel­kur­may Baş­ka­nı Öze­l, GA­TA'ya gel­di­ğin­de du­ru­mu an­lat­mak için yo­lu­nu kes­tim. Ba­na ‘i­şim va­r' de­di ve git­ti. Din­le­me­di bi­le” deniliyor. Ayrıca; bu konuda 20 Eylül 2013 tarihli Sözcü gazetesinde yayınlanmış olan ve Başak Kaya’nın hazırladığı, ”Devlet beni PKK’dan daha beter yaraladı... Terör Gazisi  yaşadığı haksızlığı böyle haykırdı…”Başlıklı haberi de GOOGLE arama motorundan (  http://sozcu.com.tr/2013/gundem/devlet-beni-pkkdan-daha-beter-yaraladi-374863/)  linkini tıkladığınızda Gazimiz Yücel Alma’nın fotoğrafı ile birlikte yansıtılıyor.

Yine bu konuda; GOOGLE arama motoruna,(Yılmaz Özdil’in, Bu gözlere iyi bak yazısı) diye yazdığınızda, bakın karşınıza Yılmaz Özdil’in 13 Temmuz 2016 tarihinde yazmış olduğu,”Bu gözlere iyi bak!” başlıklı yazısı çıkıyor. O yazıda, Gazimiz Yücel Alma’nın elinde tuttuğu görmeyen bir çift sun’i gözü görünce, kendinizi tutamayacaksınız ve gözyaşları içerisinde şu satırları okuyacaksınız:”Gözleri olup görmeyenler…Suriyelilere TOKİ’den ev vermeye kalkanlar, önce bu gözlere baksın diye yazıyorum bu satırları. Çünkü… Yücel kirada oturuyor.”

Bana göre sözün bittiği yerdeyiz… Sanırım bu yaşanan drama yüreğim daha fazla dayanamayacak…Ağlıyorum!..

Ancak; şunu da belirtmeden geçemeyeceğim!..

Geçen gün bir bankamatikten kredi kartımın asgari tutarını öderken, yan taraftaki bankamatikten yabancı uyruklu birkaç kişinin ellerindeki kredi kartlarıyla para çektiklerini gördüm. Ne parası olduğunu bilmiyorum. Ancak; görünüş olarak marka giyiniyorlar,  bir büfeci arkadaşın anlattığına göre şişesine 500 lira verip içki alıyorlar ve krallar gibi özgürce yaşantılarını sürdürüyorlar. Yani; Türkiye onlar için yalancı bir Cennet!...

Şimdi; bir yukarıdaki gazimizin yaşadığı dramı okuyup, bir de bu yaşantıları duyunca yorumu sizlere bırakıyorum!..

Yüce Atatürk’ün ışığıyla aydınlanıp, yolunda ilerleyen bir Türkiye’de yaşayacağımız güzel günler dileğiyle…

Hoşça kalın… Dostça kalın…

 

 

Yazarın Yazıları
 “KAZDIĞI KUYUYA DÜŞMEK” DİYE BUNA DENİR04 Ekim 2019 TÜRKİYE’YE ZEYTİN AĞACIYLA OYNANAN OYUN27 Eylül 2019 SİVAS KONGRESİ’NİN 100. YILINDA SİVASTAYDIM20 Eylül 2019 BU TELEFON NUMARALARINA AMAN DİKKAT EDİNİZ!..13 Eylül 2019 ATATÜRK’ÜN ADI HUTBEDE ANILMADI06 Eylül 2019 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI KUTLU OLSUN!30 Ağustos 2019 ATATÜRK HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER23 Ağustos 2019 ATATÜRK VE DİN KONUSUNDAKİ GERÇEKLER09 Ağustos 2019 ALZHEİMER (Alzaymır) HASTALIĞI VE YAŞLANMA02 Ağustos 2019 24 TEMMUZ GAZETECİLER VE BASIN BAYRAMI HAKKINDA26 Temmuz 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM