Ali Yılmaz ERGEN

'BEN ONUN KİM OLDUĞUNU BİLİYORUM'

 Vefa, dostluk ve muhabbette sebat etme, sevgide süreklilik, bağlılık ve sadakat… Sözünde durma, verilen sözü yerine getirme manalarına gelir.

 Vefalı olan insanlara vefakâr, vefası olmayan, sevgi ve dostluğu geçici olana da vefasız denir. Günümüzde vefalı insanların sayısı hızla azalırken, vefasızlık örnekleri her geçen gün hızla artmaktadır.

 Arkadaşın arkadaşa, eşlerin birbirine,  evlatların anne ve babalarına gösterdikleri vefasızlık örnekleri gerçekten de yürekleri yakmakta, içleri acıtmaktadır.

  Hakkın hukukun, kul hakkının ne olduğunu bilen, vicdanlı ve helal süt emmiş insan vefasızlık yapamaz. Vefasız insandan bir şey olmaz.

 Bir beyin, hanımı için duyduğu vefayı anlatan yaşanmış bir hikâyenin bizlere vereceği çok önemli dersler var. Vefa, sadece İstanbul’da bulunan bir semtin adı değil, insanlığın gereği olan bir duygudur ve insanı insan yapan değerlerden biridir.

 Yaşlı bir bey, sabah erkenden evinden çıkmış, yolda ilerlerken, bir bisikletlinin çarpmasıyla yere yuvarlanmış ve hafif yaralanmış.
Sokaktan geçenler yaşlı beyi hemen en yakın sağlık birimine ulaştırmışlar.
Hemşireler, önce pansuman yapmışlar ve biraz beklemesini ve röntgen çekerek
her hangi bir kırık veya çatlak olup olmadığını inceleyeceklerini söylemişler.
Yaşlı bey huzursuzlanmış; "acelesi olduğunu, röntgen istemediğini" söylemiş.
Hemşireler merakla acelesinin nedenini sormuşlar.
"Eşim huzur evinde kalıyor. Her sabah birlikte kahvaltı etmeye giderim, gecikmek istemiyorum" demiş.
"Eşinize haber iletir gecikeceğinizi söyleriz" deyince, yaşlı adam üzgün bir ifade ile:
 "Ne yazık ki karım Alzheimer hastası, hiç bir şey anlamıyor, hatta benim kim olduğumu dahi bilmiyor" demiş.
Hemşireler hayretle:
"Madem sizin kim olduğunuzu bilmiyor, neden her gün onunla kahvaltı yapmak için koşuşturuyorsunuz?" diye sormuşlar. 
Adam hemşirelere ibretlik bir cevap vermiş;
"Ama ben onun kim olduğunu biliyorum"

Yazarın Yazıları
HABER MEDYA'YA VEDA16 Eylül 2019 ÇOK ÖNEMLİ BİR HİBE 17 Temmuz 2019 BELEDİYE İPOTEK EDİLMEDİ, BAŞKAN'IN ÖNÜ AÇILDI16 Temmuz 2019 15 TEMMUZ BİR KAHRAMANLIK DESTANIDIR15 Temmuz 2019 BU SOYKIRIMIN İZLERİ KOLAY SİLİNMEZ13 Temmuz 2019 VİRÜS 12 Temmuz 2019 BİRAZ CİDDİYET LÜTFEN...11 Temmuz 2019 'BEN ONUN KİM OLDUĞUNU BİLİYORUM'10 Temmuz 2019 KAYNAK VAR, ÇARE TÜKENMEZ   09 Temmuz 2019 YETKİLERİ KÖTÜYE KULLANMAK08 Temmuz 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM SAĞLIK BELEDİYELER PROGRAMLAR GALERİ WEB TV İLETİŞİM