Ayhan HAMLI

NİYE TRT'YE DEĞİL DE WASHİNGTON POST'A TEPKİ!

      Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Washington Post gazetesinin bugünkü nüshasında terör örgütü mensubu bir kişinin yazısını yayımlaması, büyük bir skandaldır. ABD ve AB’nin terör örgütleri listesinde olan ve ABD yönetiminin başına ödül koyduğu bir teröriste sayfalarını açan Washington Post, açıkça terör propagandası yapmakta ve ABD yasalarını da çiğnemektedir” diyerek  Washington Post gazetesinin PKK yöneticisi Cemil Bayık'ın yazısını yayımlamasına  sert tepki gösterdi. Türkiye’nin bu tepkisi yerinde ve doğru bir tepkidir.

      Ancak Türkiye önce iğneyi kendisine, çuvaldızı başkasına batırmalıydı. Bunu yerinde ve zamanında yapmayan Türkiye’nin başkaları tarafından gale alınması inandırıcı olabilir mi? Niye bu tepki Osman Öcalan isimli PKK yöneticisini canlı yayına çıkaran TRT yönetimine yapılmıyor? Biz şehit yakınları Washington Post’ta kimin ne yazdığını bilmiyoruz, yazılanları da okumadığımız gibi çok da duymuyoruz. Ama böyle bir şey Türkiye içinde yapılırsa bunu duymama gibi bir lüksümüz yok. Devlet televizyonu olan TRT’nin Osman Öcalan isimli PKK yöneticisi bir teröristi televizyona çıkararak şehitlerimizin kemiklerini sızlattığını biliyoruz. Kırmızı bültenle aranan PKK yöneticisi azılı terörist Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkaranlar şehit ailelerine hakaret etmişlerdir. Şahsen bir şehit yakını olarak ben böyle algıladım. Bir şehit yakının dahi böyle algılaması 82 milyon insanımızı düşündürmelidir. TRT yönetimi bu ilkesiz, saygısız yayını nedeniyle şehit ailelerinden özür dilemelidir. Özür metnini de bir gün boyunca TRT televizyonları ekranlarında yayınlamalıdır. Bunu yapmayan Türkiye’nin, Washington Post gazetesine verdiği hangi tepkinin ne anlamı olabilir? Kendimizi kandırmayalım, içimizdeki duyarsızlıklar canımızı daha çok acıtıyor.

     Washington Post gazetesinin PKK yöneticisi Cemil Bayık’ın yazısını yayımlamasından çok devlet televizyonu olan TRT’nin Türkiye’nin kırmızı bültenle aradığı PKK yöneticisi Osman Öcalan’ı canlı yayına çıkarması şehitlerimizin kemiklerini sızlatmış şehit ailelerini çok üzmüştür. Şehit yakınları için TRT’nin Osman Öcalan yayını çok daha acımasız olmuştur. Niye TRT’ye bu yayının hesabı sorulmuyor? İğneyi TRT’ye batırmayanlar şimdi  çuvaldızı Washington Post gazetesine batırmış olmuyorlar mı?

 

Yazarın Yazıları
MUHARİP GAZİLERİN ŞEREF AYLIĞINI NEDEN EŞİTLEMİYORLAR?21 Eylül 2019 19 EYLÜL GAZİLERİMİZİN ONUR GÜNÜDÜR…19 Eylül 2019 BABA OLMAYA HAZIRLANIRKEN ŞEHİT OLDU...15 Eylül 2019 HDP ÇOCUKLARI DAĞA KAÇIRILAN ANNELERİN FERYADINA SES VERMELİDİR!14 Eylül 2019 POLİS ARAMA NOKTASINDAN GEÇEREK BAYRAM TÖRENİNİ İZLEMEK NEDİR?08 Eylül 2019 DEVLET ATATÜRK’E DUA EDİLMESİNİ İSTEMİYOR MU?07 Eylül 2019 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMI DAHA COŞKULU KUTLANAMAZ MI?01 Eylül 2019 TÜRK MİLLETİNİN YENİDEN DİRİLİŞİNİN ADI 30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIDIR31 Ağustos 2019 GÜL KOKULU ÜÇ YİĞİT ASKER25 Ağustos 2019 ORMAN YANGINLARINI KİM ÇIKARIYOR?24 Ağustos 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM