Ali Yılmaz ERGEN

AK PARTİ TABANININ ÇÖZÜM BEKLEDİĞİ KONULAR

                     Bugün, biraz Samsun gündeminin dışına çıkıp, sizi, su ve ekmek zamlarıyla daha fazla üzmeden, insanların çözüm beklediği konularla ilgili bilgilendirmek istedim.

                      İnsan Hakları Başkanlığı, AK Partili teşkilat mensuplarıyla bir araya gelerek tabanın çözüm beklediği konuları tespit etmiş. Yapılan toplantılardan sonra AK Parti tabanının çözüm beklediği konular tek tek belirlenmiş ve bir rapor haline getirilmiş. Rapora göre; acil şekilde çözüme kavuşturulması istenen konuların başında, açık ara atama bekleyen öğretmenler, ikinci sırada da erken yaşta evlilik yer almış.

                       Her iki konu da gerçekten büyük problem teşkil ediyor. Gerek atama bekleyen yüz binlerce öğretmenin durumu ile erken yaşta evliliğe zorlanan çocukların durumu kanayan bir yara. Özellikle bu iki konu çok iyi tespit edilmiş. Ama önemli olan bu iki konunun acilen çözüme kavuşturulmasıdır. Gerek atama bekleyen gencecik öğretmenlerin, gerekse küçük yaşta evlendirilen ve evlenmeye zorlanan çocukların büyük bir psikojojik çöküntü yaşadıklarını biliyoruz ve hatta bazı intihar haberlerini de gazetelerden okuyoruz. Çok acı ve üzüntü verici.

                     O başlıklardan önde gelenleri şöyle sıralanmış; Atama bekleyen öğretmenler. Erken yaşta evlilikler. Evde yaşlı bakımında yaşanan sıkıntılar. Göreve iade kararlarına rağmen yaşanan FETÖ mağduriyetleri. Kadın cinayetleri. Kıdem tazminatı tartışmaları. Mülteci sorunu. Trafik ışıklarında dilenen çocuklar. Tefecilik ve kaçakçılık.

                                             ERDOĞAN'A SUNULDU

                         Hazırlanan rapor Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulmuş. Parti tabanının beklentileri arasındaki diğer başlıklar da şöyle sıralanmış; Doğu'da yatırımlar ve iş imkânlarının oluşturulması. Arap turistlerin Karadeniz'de çok fazla gayrimenkul edinmeleri. Doğa turizmi yatırımlarının yetersizliği, hidroelektrik santralleri ve betonlaşma konusunda Karadeniz'de yaşanan sıkıntılar. İstihdam. Cezaevlerindeki fiziksel şartların iyileştirilmesi. Evden uzaklaştırma cezasının oluşturduğu sıkıntılar. Engellilere sunulan hizmet yetersizlikleri. İŞ-KUR'da işe almada yaşanan haksızlıklar. İş kazalarının artması. Uyuşturucu tekelinin Güneydoğu'da kurduğu hâkimiyet.

                       Önümüzdeki dönemde, bu raporda yer alan ve çözüme kavuşturulması istenen konuların ne kadarının ne derece çözüme kavuşturulduğunu göreceğiz.

                       Rapor önemli ama çözümü ondan çok daha önemli…

Yazarın Yazıları
BELEDİYE İŞLETMECİLİK Mİ YAPAR, VATANDAŞA HİZMET Mİ?     20 Haziran 2019 ZAM YOK, BORÇLANMA VAR    19 Haziran 2019 TOPLUMLA İNATLAŞILMAZ  18 Haziran 2019 KARAKTER MESELESİ...17 Haziran 2019 AH ŞU ÖNYARGILAR14 Haziran 2019 SAĞLIK CİDDİYET İSTER, HESABI SORULMALI13 Haziran 2019 AK PARTİ TABANININ ÇÖZÜM BEKLEDİĞİ KONULAR12 Haziran 2019 GARİBAN NE YAPSIN, EKMEK YEMESİN, SU İÇMESİN Mİ?11 Haziran 2019 BURNUNDAN KIL ALDIRMAMAK...10 Haziran 2019 DOĞRUYA DOĞRU, YANLIŞA YANLIŞ DİYECEĞİZ 08 Haziran 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM