Nurullah Kızıldağ

Korkutmayan filmler beyaz perdede

Merhabalar… Bir yılı aşkın süredir çalışmakta olduğum ve her zaman gurur duyduğum Haber Medya Grubu bünyesinde yer alan Haber Gazetesi’nde bu hafta itibariyle yazılarımla siz değerli okuyucularımın karşısında olacağım.

Cinemaximum Samsun Piazza'da geçtiğimiz haftalarda 'Alem-i Cin' filmi vizyona girdi. Sinemayla çok fazla haşır neşir olmasam da film izlemeyi seviyorum. Bu filme gitmedim çünkü girişi de gelişmesi de sonucu da tahmin edebiliyorum. Bu eleştiriyi sık sık duyuyorsunuzdur, değerli okurlarım belki çok klişe ama bir kere de benden duyun isterim. Korku filmi yapamıyoruz galiba. Çünkü korku filmi denince bizim senaristlerimizin aklına hemen cin, peri, büyü konuları geliyor.

Her şey standart. Bir aile yeni eve taşınır, küçük kızları evde bebek bulur olaylar ondan sonra gelişir. E hani vizyon? Hani sinevizyon? Bir adım ileri gitsek keşke şu korku filmleri konusunda. Gerçekten korksak ama metafizik konuların olmadığı bir korku filmi izlesek ağız tadıyla. 'Ama nerde' dediğinizi duyar gibiyim.

Aslına bakarsanız korku unsurunun din üzerinden yapılmasını yanlış buluyorum ben. Neden dini alet ettiklerini eleştiriyorum. E bende topluluğun ve sinema tüketicisinin bir parçasıysam eleştirmek en doğal hakkım. Türk yönetmen ve senaristlere naçizane tavsiyem; biraz daha ufuklarını genişletmeleri ve artık farklı filmler ortaya koymaları yönünde olacaktır. Aynı senaryoları ısıtıp ısıtıp önümüze koyuyorlar. Haksız mıyım?

Yazarın Yazıları
Liderlik günü05 Ekim 2019 Sabır ve inanç gerek19 Eylül 2019 Oyun kalitesi gelişecek13 Eylül 2019 İrfan Buz ruhu06 Eylül 2019 Adı üstünde Hazırlık maçı23 Ağustos 2019 KEYİF VEREN SAMSUNSPOR03 Ağustos 2019 BİRLİKTE YÜKSELECEĞİZ27 Temmuz 2019 BURUK BAŞLANGIÇ19 Temmuz 2019 SANKİ BİR ŞEYLER Mİ DEĞİŞİYOR?12 Temmuz 2019 GÜZEL DOSTUM06 Temmuz 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ WEB TV İLETİŞİM