Metin ATLI

YÜKSELİŞ SEZONU

Samsunspor da kurumsal olarak başarılı ancak sportif olarak başarının yakalanamadığı sezonun arkasından yapılan değerlendirme toplantısından gelecek sezon içinde birlik ve beraberlik mesajı çıktı.

Başkan İsmail Uyanık hafta içi yaptığı basın toplantısında Samsunspor A.Ş’nin büyük ortağı Yüksel Yıldırım ile görüşme yapacağını ve bu görüşmenin sonucuna göre belki de ortaklığın sona erebileceğini söylemişti.

İstanbul’da gerçekleşen bu toplantıdan birlikte yola devam etme kararı çıktı. Bu karar Samsunspor camiasında sevinç yarattı. Çünkü İsmail başkanın futbol bilgisine ve Yıldırım Holding'in maddi desteğine bu kulübün ihtiyacı vardı. Şimdi sıra geçen sezon tüm imkânların olmasına rağmen neden şampiyonluğu gelmemesinin sebeplerinin araştırılmasına geldi. Futbol bilgisine güvendiğimiz İsmail Uyanık bu konuyu da muhakkak ki düşünecektir ancak kendisinin futboldan uzak kaldığı yaklaşık 15 yılda Samsunspor camiasında yaşananlardan da habersiz olduğunu düşünüyorum. İsmail başkan büyüklüğünü gösterip başarısızlığın tüm sorumluluğunu üzerine alsa da Kırmızı- Beyazlı taraftarlar sebebin oyuncu izleme komitesi ve teknik ekip olduğunu çok iyi biliyor.

Eğer ki İsmail başkan bilseydi Samsunsporlu bir futbolcuyu başka takıma kaçırmak isteyen kişinin teknik ekipte, Samsunspor küme düşme maçına çıkarken ben paramı almadan maça çıkmam diyen kişinin oyuncu izleme komitesinde olduğunu veya Samsunspor küme düşerken rakip takımda oynayan ve takımının attığı gole şampiyon olmuş gibi sevinen futbolcuları oyuncu izleme komitesinde barındırmazdı. Bu gibi davranışlar İsmail başkanın yapısına da ters zaten.
Lig bittiği için ve gelecek sezonda aynı hataların yapılmamasını temenni ettiğim için bunları yazmak durumunda kaldım. Samsunspor’u bir inşaat olarak düşünürsek Yüksel Yıldırım ve İsmail Uyanık bu inşaatın demiridir. Onlar çok sağlam ancak demirin yanında kullanılan çakıl taşı ve çimento bozuk olursa o İnşaat ayakta durmaz yıkılır. Temennimiz İstanbul'da yapılan bu toplantıda oyuncu izleme komitesi ve teknik ekip ile ilgili ile ilgili de kararların alınmış olmasıdır.

Yok oluşun eşiğinden dönen Samsunsporumuzun 'Uyanış Sezonu'nda kaçırdığı şampiyonluğu 2019-2020 'Yükseliş Sezonu'nda yakalaması temennisiyle;

Kalın sağlıcakla...

Yazarın Yazıları
SAMSUNSPOR RAHAT TURLADI26 Eylül 2019 NAZAR DEĞMESİN23 Eylül 2019 KALEMİZİ SAVUNAMADIK15 Eylül 2019 ORASI OTEL ODASI DEĞİL10 Eylül 2019 PROVA BİTTİ SIRA GÖSTERİDE23 Ağustos 2019 GÖZLER İRFAN BUZ’DA 01 Ağustos 2019 ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK23 Temmuz 2019 SAMSUNSPOR 'BEYAZ'DA DEVAM...11 Temmuz 2019 SAMSUNSPOR FARKI01 Temmuz 2019 İRFAN BUZ İLE YENİ HEYECAN12 Haziran 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ WEB TV İLETİŞİM