Naci ALTUNCU

BANA DEMOKRASİ ÇOK GÜZEL

Demokrasi çok güzel. Seçim çok daha güzel. Ama bana uyarsa. Uymazsa güzel değil.

Sandık tek. Kullanılan oy dört adet. Hepsini kullanan yok mu? Var.  Dört pusulayı aynı zarf içine koy sandığa at. İmzanı at.

Sandık açıldığında zarflar ve imzalar sayılırdı. Sayı aynı olunca zarflar açıldı. Tüm zarflardan dört oy çıktımı? Çıkmadı. Çıkan oylar tasnif edildi. Sayım yapıldı. Yasaya göre her alandaki oyların farklı sayıda olması iptali gerektirir mi? Gerektirmez.

Her oy için çıkan sonuçların tutanakları tutuldu. İlan edildi. Islak imzalı tutanaklar isteyen herkese verildi. Kazananlara mazbataları da verildi. 

Ama İstanbul da AKP olmaz dedi. Büyükşehir sonuçlarını kabul etmemek için şaibe var, hile var, organize işler var diye baskıya başladı.

İstanbul’un seçimleri 30 gündür sonuçlandırılmadı. Sonuçlandırılamadı. YSK siyasi baskı ile hukuk arasında sıkıştı kaldı. Şu anda yapılan araştırma soruşturma hepsi göstermelik. Hepsi yapacağını bilememenin manevraları.

Bu süreç, bu kadar zor bir süreç değil. Son 7 seçimi yapan bir YSK ayni anda yapılan dört seçiminden üçünü kabul edip birini şaibelimi, kanunsuz mu diye incelemez. Buna çocuklar bile ikna olmaz. Olmadılar zaten.

Şimdi hepimiz sonuç bekliyoruz.             

Sonuç ne olursa olsun.  Haksızlık olmazsın. Hukuksuzluk meşruiyet kazanması. Halk kararını vermiş, bu karar onaylansın.

Onaylanacaktır da.

YSK ya güveniyorum. Bu ülkede hala hakimlerin olduğuna inanıyorum.

 

Yazarın Yazıları
KAYIP GENÇLER20 Haziran 2019 TELEVİZYONDA İKİ ADAY13 Haziran 2019 SUYA ZAM SAMSUNLUYU BOZDU30 Mayıs 2019 100. GÜN DEĞİL, 100. YIL23 Mayıs 2019 2019 SAMSUN YILI OLAMADI16 Mayıs 2019 ANLATAMIYORLAR09 Mayıs 2019 BANA DEMOKRASİ ÇOK GÜZEL02 Mayıs 2019 SALDIRI KİME?25 Nisan 2019 SEÇİMLERDE YAŞANANLAR?11 Nisan 2019 YEREL  SEÇİMLER VE İTİRAZLAR.04 Nisan 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ WEB TV İLETİŞİM