GÜNDEMLİK

GÜNDEMLİK

GÜNÜN AYETİ

De ki: "Pisin çokluğu seni hayrete düşürse de pisle temiz bir olmaz. O halde, ey akıl ve gönül sahipleri! Allah'tan korkun ki kurtuluşa erebilesiniz."

Maide (100)

GÜNÜN YAZISI 

HEM BÜROKRAT HEM ÇERKES

18 Nisan 1999’da yerel ve genel seçimler birlikte yapıldı. Bu seçimler öncesi Kamuran Çörtük ANAP Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Yusuf Ziya Yılmaz’ın kampanyasını yönetmek üzere Türkiye’nin en önemli iletişim uzmanı ve hocası Ali Sayman’ı Samsun’a gönderir.
Ali Sayman her sabah en az 15 dakika süreyle Yusuf Bey’e brifing verir. Öyle öğütler veriri ki, iletişim teorilerine göre son derece doğru ama Yusuf Bey’e göre uygulanması imkansız öğütlerdir bunlar:
- “Kravat sana yakışıyor ama sen çöz at. Şu ceketinin önü ilikli, ellerinde önde kavuşmuş konuşmaktan vazgeç. Aç ceketinin önünü, elini cebine sok hatta çıkart ceketi sıva kolları öyle konuş. Otururken de bacaklarını birleştirip öğretmeni ya da bi,r büyüğü karşısında bir öğrenci tavrıyla oturma, bacak bacak üstüne at, geriye kaykıl…”

Bir hafta on gün sonra Yusuf Bey, Kamuran Çörtük’ü arar “Lütfen Ali Bey’i buradan alınız. Ben 25 yıllık bürokratım. Ben nasıl o terbiyeyi bırakır da önüm açık, elim cebimde ya da ayak ayak üstünde konuşurum” der.
Yusuf Bey bu anısını Fahrettin Ulusoy’un bürosunda Özdemir Erol, Zeki Murzioğlu, Lokman Kondakçı, Necmi, Hatipoğlu, Turan Çakır ve Osman Kara’nın bulunduğu bir dost meclisinde anlatınca Lokman Kondakçı atıldı: “Üstelik bir de Çerkes; Çerkes ve bürokrat terbiyesini almış birisi. Nasıl bıraksın o adabı ve edebi?”

İĞNELEME

SEÇİM

Leylekler Bafra'ya gelmiş.
Oy vermek için gelmişlerdir...

YT

GÜNÜN FIKRASI

Sürücü dikiz aynasında bir polis aracının kendisini takip ettiğini görünce atlatabilirim belki diye basmış gaza . Uzun bi kovalamacadan sonra şoför pes edip aracı sağa çekmiş . Kovalamacadan hayli sinirlenen polis;
- Bana bak eğer niye kaçtığını açıklayan geçerli bir neden söylemezsen çıranı yakarım!
Şoför kısa bi müddet düşündükten sonra;
- Karım geçen ay bir polisle kaçtı. Arkamda bir polis aracı görünce kaçtığı polis karımı geri getiriyor sandım (!)

GÜNÜN SÖZÜ

Beş gün daha seçim
sonrası geçim!

GÜNÜN FOTOĞRAFI

'Kalksana be! Burası 19 Mayıs Stadı, git yerine yat'

GÜNÜN KARİKATÜRÜ

Yazarın Yazıları
GÜNDEMLİK26 Mart 2019 GÜNDEMLİK22 Mart 2019 GÜNDEMLİK 21 Mart 2019 GÜNDEMLİK18 Mart 2019 GÜNDEMLİK15 Mart 2019 GÜNDEMLİK 14 Mart 2019 GÜNDEMLİK13 Mart 2019 GÜNDEMLİK12 Mart 2019 GÜNDEMLİK11 Mart 2019 GÜNDEMLİK08 Mart 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM