Hasan Cem KESKİN

ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN

Ligin ikinci yarısı itibariyle antrenör değişikliği yapan Samsunspor’ umuzda yeni bir sayfa açılmış, bu sayede şehre ve takıma yeni bir heyecan kazandırılmıştır. Bu radikal değişikliğin sonucunda takım içerisinde bazı dengeler farklılaşmış, takım iskeletinde yer ve isim değişiklikleri gerçekleştirilmişti. Bu yeni göreve başlayan her teknik adamın yapması gereken bir hamle olarak  kabul edilebilir bir durumdu.

Benim asıl dikkat çekmek istediğim nokta, taraftarımızda bu değişiklikleri görmüş. Lakin maça geliş sebebinin sadece kendini eğlendirmek,  gürültü kirliliği yapmak değil, takım içerisindeki değişiklikleri yadırgasa da, takım kimyasını ve futbolcu psikolojisini bozmamak adına, en zor anlarda bile takımının arkasında durarak, maçı seyreden değil maçı kazanan bir kimlik olarak alkışı hak etmişlerdir.

Taraftarın bir takıma bağlılığı ve ona olan sadakati zor günlerde belli olur. “Kötü gün dostu nasıl olunur?” dersini tüm ülkeye defalarca ispatlamış olan Samsunspor taraftarı da bu kaos ortamından özlenen günlere yine takımıyla el ele,  gönül gönüle olarak ulaşacaktır. Unutulmamalıdır ki taraftarın yoksa yarımsındır, yetimsindir, eksiksindir. Biz büyük bir aileyiz ve biz beraber olursak, inanırsak ve aynı amaca kenetlenirsek bu yolun sonu mutlaka şampiyonluk olacaktır. Unutmayalım ki;

      O fırtınalı yollarda,

      Mucizelerde vardır, korkular da

      Sevgiyle coşarsın hep

      Bazen gözyaşların damlar,

      Bazen eğilirsin, bazen geriye düşersin

      Hatalar yapılmak içindir

      Dersler öğrenmek için

      Ama istiyorum ki unutma!

      İstiyorum ki hep bil!

      Asla yalnız yürümeyeceksin!

      İnandığın sürece

      Zaferde de yenilgide de

      ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN !!  (You’ll never walk alone-Liverpol taraftarının geleneksel marşı)

Bizim tribün literatürümüzün popüler parçalarından olan ‘’Yensen de yenilsen de’’ tezahüratının yanlış bir söylem olmadığını, 90 dakika boyunca ispat eden büyük Samsunspor taraftarı,  bu destek ile yeni hocasına adeta HOŞGELDİN dedi.

Futbolculuk dönemindeki dürüst ve çalışkan kişiliğini teknik adamlığına da yansıtmasını bilen İsmet TAŞDEMİR hocamızda, kendi sahamızda ki ilk maçından galibiyetle ayrılarak, HOŞBULDUM karşılığını 3 puan ve kazanılan özgüven ile vermiştir.

         

Yazarın Yazıları
BİZDE ÇOCUKTUK25 Nisan 2019 Mahalle Yanıyor…11 Nisan 2019 ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN?30 Mart 2019 İNANCIN, SİLAHINDIR16 Mart 2019 BAŞARININ MUTFAĞI02 Mart 2019 ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN15 Şubat 2019 DOĞRU EĞİTİM07 Şubat 2019 Serkan AYKUT yazılır, KRAL diye okunur17 Ocak 2019 SU TOPU09 Ocak 2019 KURTULUŞ05 Ocak 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM