Hasan Cem KESKİN

BAŞARIYA YOLCULUK

Hangi spor dalıyla ilgilenirsek ilgilenelim hepsinin nihai amacı kazanmak olacaktır. Tüm spor dallarında amaç ruhen ve fiziken rahatlamak, iç dünyamızda huzura ulaşabilmektir. Maalesef bu tanımlama eskide kalan tozlu bir düşünceye dönüştü. Amatör duyguların yerini profesyonelliğe bıraktığı günümüzde, başarının sadece müsabakada birincilik olduğu, ancak müsabakadan ne yazık ki bir birinci çıkabildiği gerçeğinin unutulmasını doğurmuştur.
Başarı azim gerektirir, azim ise irade.
İşte bu azmin ve iradenin en güzel örneğini, Samsunlu yüzücü sporcularımız bizlere yaşatmışlar ve göğsümüzü kabartmışlardır.
Yüzme sporuna kısacık ömürlerinin en uzun günlerini feda edecek kadar azimli ve en olumsuz anlara meydan okuyacak kadarda iradeli bu çocuklardı Türkiye şampiyonasında boy gösterdiler.
Bu çocuklar, azimliydi, iradeliydi, fedakardı, neden mi? Buyurun sebepleri.
Düşünün ki herkes yataklarında uykunun en keyifli saatlerini yaşarken onlar alaca karanlıkta aileleri ile havuz yollarına düşmüş, elini yüzünü banyoda değil, havuzun sularında ıslatıp çoktan antrenmanına başlamıştır.
En güzel yemeklerle donatılmış masalara sırtlarını dönerek, branşının gerektirdiği beslenme programına uygun besinler ile öğünlerini gerçekleştirmişlerdir.
AVM'ler de ,eğlence merkezlerinde gezmek yerine kah havuzda, kah kara antrenmanlarında geçirmişlerdir zamanlarını. Bazen deplasman otobüslerinde bir koltuk, bazen tribünde bir köşe olmuştur yatakları, çantası yastık, havlusu yorgan olmuştur. Rüyası şampiyonluk olan bu uyku çokta tatlı gelmiştir onlara.
Bu çocuklarımız geçtiğimiz hafta İstanbul'da ülke takımına seçilmek için ter döktüler. Başarının kürsüde değil, uğruna savaşmakta olduğunu bir kez daha ispat ettiler tüm memlekete, ne yazık ki duyulmadı sesleri, alkışlanmadı başarıları, ama kalben müsterihtiler, onlar üzerlerine düşeni yapmışlardı, peki ya bizler? Verebildik mi bu azimli ve iradeli çocuklarımızın hakkını?
Yüzmeye gönül ve mesai vermiş bir hemşeriniz olarak hepimiz adına sesleniyorum ;
Teşekkürler Mehmet Mert Kola, teşekkürler Ilgın Yusufoğlu, yüreğine sağlık Utku Arslan, yüreğine sağlık Akif Emre Sever. Tebrikler YILDIZ SU SPORLARI, tebrikler SAMSUN SU SPORLARI ve biraz daha gayret, biraz daha performans, adını sayamadığım diğer kulüplerimiz, sizleri de bu platformda görmeyi arzu ediyoruz. Ve tabi ki fedakar ailelerimiz. Hakkınız büyük, lütfen helal edin!
Birkaç ay sonra ikincisi yapılacak olan seçmelerde çocuklarımızın hedefi bulacağına olan inancım ile, hepsini alınlarından öpüyor, kulüplerine ve ailelerine şükranlarımı sunuyorum.
Unutmayın, Başarı Sonuç Değil, bir Yolculuktur. İYİ YOLCULUKLAR...

Yazarın Yazıları
BİZDE ÇOCUKTUK25 Nisan 2019 Mahalle Yanıyor…11 Nisan 2019 ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN?30 Mart 2019 İNANCIN, SİLAHINDIR16 Mart 2019 BAŞARININ MUTFAĞI02 Mart 2019 ASLA YALNIZ YÜRÜMEYECEKSİN15 Şubat 2019 DOĞRU EĞİTİM07 Şubat 2019 Serkan AYKUT yazılır, KRAL diye okunur17 Ocak 2019 SU TOPU09 Ocak 2019 KURTULUŞ05 Ocak 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM