Mustafa GENÇ

YENİDEN REFAH PARTİSİ KURULURKEN…

Kurulurken derken kurulmuş.

Hem de ilk mitingini Eyüp’te yaparak.

Fatih Erbakan’ın ifadesine göre babasının kurduğu Refah Partisi SULTANLAR, kendisinin kurduğu YENİDEN REFAH PARTİSİ ise şehzadeler tarafından kurulmuştur.

Fatih Erbakan, meşruiyetini ve gelecekte yapacaklarının referanslarını babasından almaya çalışıyor.

Bize göre çok kötü bir başlangıç oldu.

Osmanlı şehzadesi Osmanlı ruhunun dirilişinden, Erbakan da Ayasofya’yı açacağından  söz etmiştir.

Anlayacağınız, Müslümanların yastık altı kalmış bir- iki değeri kalmış. Bu değerleri birilerinin ipoteğinde oradan alıp piyasaya süreceklerdir.

Erbakan ekolü incelendiğinde bu siyasi hareketin üç temel misyona talip olduğunu görüyoruz:

Birincisi, dini öğretmek: Ekol Milli Nizam ve Milli Selamet Partisi olarak ortaya çıktığında bir çok İslam aliminin bilip de anlatamadığı İslam’ın bütünlüğü ilkesini Türkiye Müslümanlarının gündemine taşımıştır. Ve bu noktada da başarılı olmuştur.

İkincisi siyaseti öğretmek: Bu noktada başarılı olduğu söylenemez. Yapılan bazı stratejik hatalardan ve siyasal eylemlerden bunu anlamaktayız.

Üçüncüsü devleti tanıtmak ve yönetmektir: Bu konuda Erbakan’ın, “35 yıl mücadele verdik, iktidar olduk, devletin yönetilemediğini gördük” ifadeleri, bu kısmın da eksik olduğunu gördük.

Müslümanlar hala rejimin dinamiklerini, döşenmiş koruyucu mayınları bilmiyorlar. Erbakan ekolünün kadrolarının büyük bir kısmı AK PARTİ’nin içinde aynı hataları tekrarlamaya devam etmektedirler.

İtiraf edelim ki, Müslümanlar devleti ve bu devletin dinamiklerini tanımıyorlar.

Yaylalarda yoğun sisli havaya esir olmuş ve yolunu kaybetmiş yaya  yolcu gibiyiz.  Yol sandığımız yerlerden yürüyoruz fakat, hep aynı yere geliyoruz.

Fatih Erbakan bir sel suyunun bendi olarak ortaya çıktıysa bir şey söylemiyoruz. Değilse, her biri için binler, on binler, yüz binler ve milyonların uğrunda şehit olduğu birkaç değerimiz kalmıştır. Bunları alet etmesin.

Sultan olmaya talip Şehzadeye de bir sözümüz vardır: Osmanlı ruhu, Osmanlının yaptıklarıyla avdet eder. Eyüp Sultan’da kılıç kuşanılmış ama, kılıç Malazgirt’ten, Macaristan’dan ve de Kudüs’ten gelmiştir. Selam ile…gencmedya55@hotmail.com

 

Yazarın Yazıları
YENİ ZELANDA KATLİAMI VE ŞEHİTLERİMİZ!18 Mart 2019 12-14 MART15 Mart 2019 DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE BİR OKUYUCUYA CEVAP-llI14 Mart 2019 DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE BİR OKUYUCUYA CEVAP-II-13 Mart 2019 DÜNYA KADINLAR GÜNÜ NEDENİYLE BİR OKUYUCUYA CEVAP12 Mart 2019 TAKSİM'DE EZAN PROTESTOSU(!)11 Mart 2019 ÜÇ AYLAR VE DÜNYA KADINLAR GÜNÜ!08 Mart 2019 KEMAL HOCA'NIN ARDINDAN...07 Mart 2019 BUGÜNÜN VE GELECEĞİN POLİTİKACILARI -lll-06 Mart 2019 SAMSUN'DA SEÇİM STARTI05 Mart 2019
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM