Birol BİRCAN

SAMKON ne yapmaya çalışıyor?

 

 Samsun özneli; Dernek, Federasyon, Konfederasyon…

Liyakat fukarası kişilerde olursa;

Kim ciddiye alır?

Konfederasyonlar kuruluş amaçları aynı olan en az üç federasyonun bir araya gelmesi ile kurulmuş siyaset üstü oluşumlardır.

Algı fukaraları için, tavsiye edilen sözlüksel açılımı bu.

“Oradaki sivil toplumda görev alan arkadaşlara da tavsiye ediyorum. Hangi partiden, hangi görüşten olursanız olun lütfen bu siyaseti dernekten içeri sokmayın. Çünkü siyasi bir görüş olduğunda, dernekler siyasete alet edildiğinde kesinlikle başarısız olacaklardır.”

Bu sözler ise Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin mevcut Başkanı Sayın Zihni Şahin’e ait.

Altına imza atılası bu açıklama Samsun Sivil Toplum Kuruluşları (SAMKON)Başkanının sözde Medya sorumlusunun paylaşımları sonucunda yapıldı.

Çünkü Mart 2019 seçimleri öncesinde, Samsun ile bir konfederasyonun sözde medya sorumlusu, çıkıp bir siyasi isimle ilgili açık açık aday gösterip methiyeler düzdü kendince.

Yetmedi her biri kendi içinde tezat söylemler ve paylaşımlar içinde gördük kendisini.

Örneklendirelim:

Tarih 12 Kasım 2018 saat 20:26’ “Haksızlığa dur de, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Erhan Usta de” görselini paylaştı.

Açılımında ise “Samsun her yerde olduğu gibi Samsun portalımızda da Büyükşehir’de Erhan Usta’yı görmek istiyor.” Cümle düşüklüğünde;  “Türkiye bu beklentiye kenetlendi”  diyerek de kitlesel çağrıda bulundu.

Aynı şahıs aynı 13 Kasım’da aynı görseli paylaştı.

Yetinmedi yine aynı tarihte yani 13 Kasım 2018 saat 16:15’de; Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili “Bu reis sevilmez mi beeee “ ünleminde paylaşımda bulundu.

Yetinmedi,18 Kasım tarih ve saat 13:51’de “Mevzu Belediyeler değil, tüm ittifaklar Erdoğan kaybetsin diye” paylaşımında kirli! İttifak vurgulaması yaptı.

Yetinmedi, yine 18 Kasım saat 22:16’de bu kez mevcut Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zihni Şahin’e başarılar diledi.

Dikkat ediniz.

Bu şahıs bütün bunları; Derneklerin siyasal kimliğe bürünmemesi gerçeğinde; MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli Ekim meclis grubunda “Herhangi bir ittifak beklentimiz, arayışımız, niyetimiz artık kalmamıştır. 31 Mart yerel seçimlerine kendi adaylarımızla, kendi amblemimizle gireceğiz “açıklamasının ardından yaptı

Üstelik bütün bu paylaşımları şimdi sildiği SAMKON ismini kullanarak.

Haklısınız.

Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?!

Şahsın adını şahsımca yok hükmünde olduğundan vermedim.

Yeni öğrendim bu şahsı SAMKON Genel Başkanı Sezgin Gümüş, ”Başdanışmanı !!!” yapmış.

Ne diyelim;

Mübarek olsun!

SAMKON’ a sorular bir sonraki yazımızda…

Yazarın Yazıları
Bafra’nın Dergileri07 Şubat 2019 Bafra’nın Kitapları17 Ocak 2019 Bafra’da Gazetecilik10 Ocak 2019 Bafralı olma ihtimali03 Ocak 2019 Yeşilçam'ı Bafra’ya getirmek...28 Aralık 2018 SAMKON'a sorular.13 Aralık 2018 SAMKON ne yapmaya çalışıyor?22 Kasım 2018 Hal-i Pürmelal-315 Kasım 2018 Hal-i Pürmelal-2 08 Kasım 2018 Hal-i Pürmelal-126 Ekim 2018
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM