Selamet ATLI

'DÖRT'LENEBİLİR KULÜP HALİNE GELMİŞİZ...

Enteresan bir arifesiyle gidildi, Ümraniyespor deplasmanına...
Sabah uçağıyla İstanbul'a gitmesi gereken kafilede futbolcular alacakları nedeniyle protesto yapıp, İstanbul'daki son idmanı Samsun'da gerçekleştirip, akşam da hakeret etti. Alacaklarından sebep futbolcuların basın açıklaması, havalimanına giderken otobüste yapılan prim ödemeleri, aynı anda Erkurt başkanın ilginç basın toplantısı...
Maç arifesi gelişmeleri için ne düşünüyorsun diyene, sadece tebessüm ediyorum derim...
Rakip Ümraniyespor zirveye oynayan, tecrübe olarak Samsunspor’dan bariz üstün olan, rakip ceza alanında topu çok çabuk kullanarak etkili olan bir takımdı.
Öyle hatalı işler yapıyoruz ki, auta çıkacak topu bile elle durdurup rakibe penaltı kazandıracak kadar... Öyle bir gol yiyoruz ki, üçüncü golde kendi ceza alanımızda tam yedi oyuncumuz var, vurmasını engelleyecek bir oyuncumuz yok. Bu kadar amatörce gol yenilmez.
Bu ligin kaderini yabancılar belirler, senin Chibuke, Ayite ve Angan gibi fizik gücü yüksek oyuncularının üçü de oyuna yedek başlıyor, doğru tercih miydi? Doğruydu. Adamlarda bir şey yok ki doğru olsun. Sevgili arkadaşların üçü de oyuna girince, daha çok oyundan düştük.
Ayite bitttttmiş...
Yok böyle bir şey, maç bitse de gitsek havasındalar. Bu üç isim oyuna girmeden takımda sanki daha savaşan bir görüntü vardı.
Eeeee demekki son dakika yapılan yabancı transferler tamamen fos çıkmış. Yazıktır günahtır. Bir maç kazanın bize Allah için. Devre arası bu yabancıları tutmak sadece zarar verir bize.
Engin hoca geldi geleli halen kadrosunu oluşturamadı. Dört maçta üç gol atan Muhammet Beşir inadın neydi hocam. Haftalardır şans vermediğin bu oyuncu sana kötü oynadığın maçlarda bile cevabını verdi.
Yeter artık, daha ligin ilk yarısını tamamladık. Önceden Süper Lig'de attığı dörtlüklerle isminden söz ettiren Samsunspor, henüz ilk devrede Altınordu ve Eskişehirspor’dan evimizde, Ümraniyespor’dan deplasmanda olmak üzere üç maçta da dörtlendi. Bu bir rezalettir. Yönetilebilir kulüp haline gelirken dörtlenebilir kulüp haline de gelmişiz haberimiz yok. Kiralık oyuncunun ve kulübedeki İstanbul futbolu emeklisinin yarın çokta umurundaydı.
Kasaba takımlarının, bizim Baruthane suni çim saha gibi yerlerde 'Samsun kümeye' diyebağırması içimizi acıtıyor. Genel kurul geldi, şehirde kaos oluşturacak açıklamalar değil, Allah için şu takımı kurtarabilecek, fikirlerimizi paylaşalım. Kongreye üç gün kaldı, dün 'adayız' diyenlerden halen ses çıkmazsa, emin olun 'ben aday değilim' diyen yine bu kulübün başkanı olur.

Yazarın Yazıları
ELEŞTİRİNİN ÖNÜNE GEÇEN SKOR04 Eylül 2018 BAKKAL DEĞİL DÜNYA MARKASI...30 Ağustos 2018 TARAFTARA ÇİLE ÇEKTİRİLMESİN02 Ağustos 2018 FELAKET TELLALLARINA TAKILMAYALIM...31 Temmuz 2018 BİR SAMSUNSPOR GELDİ GEÇTİ...23 Temmuz 2018 TAKILI KALMAYALIM...18 Temmuz 2018 BOĞULMAK İSTEMİYORSAK...13 Temmuz 2018 ENDİŞEMİZ YOK DEĞİL..!21 Haziran 2018 YÖNETİLEBİLİR DEDİKLERİ YERDE, YAŞANACAK HAL KALMAMIŞ...12 Haziran 2018 DÜŞÜĞÜMÜZÜ UNUTTURAN SEVİNÇ04 Haziran 2018
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM