Selamet ATLI

VALİMİZ ve ABİMİZ

Karadeniz'in gelişen, büyüyen ve göç alan günden güne nüfusu artan şehirdir Samsun. Tabi ki bu şehrin birde marka değeri var, Samsunspor. Bazen sevincimiz, bazen üzüntümüz, bazen dert, bazen keder verse de bu şehirde yaşayanlar için nefes almaktır Samsunspor.
Zaman zaman Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz'ı eleştirdik ama bu kez satırlarımda eleştiri paylaşmayacağım.
Sayın Başkan Yusuf Ziya Yılmaz, bu şehre yıllardır hizmet ettiniz, şehrimizin görselliğini değiştirdiniz. Bunun aslını inkar eden namerttir. Bütün dünya ülkelerinin ve şehirlerinin en büyük tanıtım aracı futboldur. Bu şehrinde bir futbol takımı var ama ne yazık ki sahipsizlikten yıllardır yoğun bakımdaki hasta gibi yaşam mücadelesi veriyor.
Bu takım Süper Lig'de olmalı...
Süper Lig'de olmak demek on beş günde bir Süper Lig takımı taraftarlarının Samsun'u ziyaret etmesi demektir. Avrupa kupalarına katılması demek, ulusalda Samsun şehrinden bahsedilmesi demektir. Sayın başkanım geçmişi bırakalım, lütfen artık Samsunspor'un elinden tutunuz. Aday kim olursa olsun, adaya değil Samsunspor'a sahip çıkınız. Siz bu şehrin abisisiniz, bu şehir halkıyla, taraftarıyla sizden rica ediyor, güzelleştirdiğiniz Samsun caddelerinde mutsuz dolaşıyoruz. Bu konuda bu şehre bir vefa borcunuz var bunu da yerine getireceğinize inanıyoruz.
Bazı insanları anlatmak satırlara dökmek zordur. İşte bu isimlerden biriside Sayın Valimiz Osman Kaymak.
Daha önce bir çok yerde görev yaptı. Özellikle kaymakamlık yaptığı yerlerden bazı dostlarla yaptığım sohbetlerde, gerçekten mert, vatan sever biri olduğunu biliyoruz. Samsunspor konusunda da duyarsız değil bunu da biliyor ve görüyoruz, ne kadar teşekkür etsek azdır. Sayın Valim, 28 Aralık'taki kongre öncesi bu şehrin kenetlenmesini istiyoruz, isteyen bizler ama bu birlikteliği sağlayacak sizlersiniz. Lütfen siyasetçimizden, iş adamlarımıza kadar toparlanmak adına şehrimizin önde gelenlerini bir araya getirin. Yoğun bakımda olan Samsunsporumuzun bu beraberliğe ihtiyacı var.
Lütfen abimiz ve valimiz, kanayan yaramızı durdurun...
Zor şartlarda İstanbul'a giden takımımıza bugün oynanacak Ümraniyespor maçında başarılar diliyorum...

Yazarın Yazıları
ELEŞTİRİNİN ÖNÜNE GEÇEN SKOR04 Eylül 2018 BAKKAL DEĞİL DÜNYA MARKASI...30 Ağustos 2018 TARAFTARA ÇİLE ÇEKTİRİLMESİN02 Ağustos 2018 FELAKET TELLALLARINA TAKILMAYALIM...31 Temmuz 2018 BİR SAMSUNSPOR GELDİ GEÇTİ...23 Temmuz 2018 TAKILI KALMAYALIM...18 Temmuz 2018 BOĞULMAK İSTEMİYORSAK...13 Temmuz 2018 ENDİŞEMİZ YOK DEĞİL..!21 Haziran 2018 YÖNETİLEBİLİR DEDİKLERİ YERDE, YAŞANACAK HAL KALMAMIŞ...12 Haziran 2018 DÜŞÜĞÜMÜZÜ UNUTTURAN SEVİNÇ04 Haziran 2018
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM