Mert Can Coşkuner

Sahte WhatsApp Uygulamalarına Dikkat

Geçtiğimiz hafta WhatsApp güncellemesi adı altında ya da WhatsApp’a çok benzeyen şirket isimleri adı altında Google Uygulama Mağazası'nda pek çok uygulama türedi. Kullanıcıların indirdiği bu sahte WhatsApp, kullanıcıların telefonunda pek çok reklam gösterilmesine sebep oluyor. Daha once WhatsApp gibi görünerek kullanıcıları etkileyen başka sahte uygulamaların kullanıcların bankacılık bilgilerini çaldığı da bilinmekte.
Kaldırılmadan önceki verilerine bakıldığında, bazı sahte uygulamaların indirilme sayısının 1 milyon – 5 milyon arasında olduğu görülüyor ve skoru da epey yüksek. Bu da gösteriyor ki; skoru yüksek diye uygulamalara güvenmemek gerekiyor.
Google Uygulama Mağazası'na günde binlerce zararlı yazılım içeren uygulama girdiğini düşünürsek; indireceğiniz uygulamaların yorumlarını incelemenizde, işinize yaramayacak uygulamaları indirmemenizde ve özellikle üçüncü parti uygulama mağazalarından uygulama indirmekten kaçınmanızda ve indirdiğiniz uygulamaların izinlerini kontrol etmenizde fayda var.

Yazarın Yazıları
Konuşmalarınızı dinleyen yeni android zararlısı13 Mayıs 2018 Kripto para nedir?04 Şubat 2018 Flash Diskler nasıl güvenlik riski taşır?07 Ocak 2018 Sahte WhatsApp Uygulamalarına Dikkat12 Kasım 2017 Minecraft uygulamalarında zararlı yazılım30 Ekim 2017 Skype'da kullanıcıların gizliliği tehlikede23 Ekim 2017 RUS HACKERLAR08 Ekim 2017 GÜVENLİ KİMLİK DOĞRULAMA01 Ekim 2017 Facebook Messenger üzerinden bilgileriniz çalınabilir27 Ağustos 2017 Akıllı araba yıkama sistemleri zarar verebilir14 Ağustos 2017
ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM