Şehir sular altında! Evlerin çatıları uçtu, ağaçlar devrildi

Amasya'da 15 dakika etkili olan sağanak yağış nedeniyle caddeler sular altında kaldı. Sağanak yağışla birlikte çıkan fırtına, ağaçların yerinden söktü, evlerin çatıları uçtu.

Şehir sular altında! Evlerin çatıları uçtu, ağaçlar devrildi

Amasya'da yaklaşık 15 dakika süren  sağanak yağmur ve fırtına hayatı felç etti. Aşırı yağış yollarda sele sebep olurken, evlerin çatısı uçtu. Rüzgar ağaçları yerinden söktü. Trafikte zaman zaman aksamalar yaşandı.

GÖREVİMİZİN BAŞINDAYIZ

Amasya Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Öztürk, 'Bir 15 dakika sürdü. Şiddetli bir fırtınaydı, yağışla birlikte. Belediye olarak biz görevimizin başındayız. Yıkılan ağaçlarımız var, 4 ana cadde üzerinde, 1 tane ırmak kenarımızda bizim gezi yolumuzda. Şeyhcui tarafında yıkılan ağaçlarımız var. Şuanda can kaybımız gelmedi. Biz yine ekip olarak, belediye olarak yine görevimizin başındayız. Herhangi bir olumsuzluk da yok şu anda' dedi.

EVLERİN ÇATISI UÇTU

Kuvvetli fırtına devlet hastanesinin de çatısını uçurdu. Hastanenin çatısından uçan parçalar etraftaki araçların arasına ve otopark alanına düşerken, hastanenin vermiş olduğu hizmetlerde bir aksama olmadığı öğrenildi.

 


Copyright © 2019 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO İLETİŞİM