Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'ndan fındık çıkışı

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, ''Her hasat döneminde olduğu gibi bu yıl da fındık üreticisinin alın teri üzerinde yine sinsi oyunlar oynanıyor, yine kumpas kuruluyor' dedi.

Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu'ndan fındık çıkışı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, fındık üreticisini tedirgin eden rekolte ve fiyat spekülasyonlarını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı. Hancıoğlu, TBMM Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmada "Her hasat döneminde olduğu gibi bu yıl da  fındık üreticisinin alın teri üzerinde yine sinsi oyunlar oynanıyor, yine kumpas kuruluyor" ifadelerini kullandı.

ZARAR ETTİRİLİYOR

TBMM Genel Kurulu'nda konuşan CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, "Bakanlık daha tahmini fındık rekoltesini açıklamadı. Buna rağmen ihracatçı birlikleri, Amerika'daki konseye Türkiye’nin tahminini fındık rekoltesini 770 bin ton olarak bildirdi.  Bu aceleciliğin sebebi nedir? Rekolteyi yüksek gösterip, algı operasyonu yapmak, fındık alım fiyatını aşağılara çekmek, üreticimizi mağdur etmek kime hizmet etmektir? Tarım ihracatında, döviz girdisi bakımından ilk sırada yer alan fındığımızın değeri düşürüldükçe, çiftçimiz de ülkemiz de zarar ettiriliyor. Fındıkçımıza, 15 yıldır aynı kumpaslar kuruluyor. İktidar, izlediği politikalarla, bu kumpasa çanak tutuyor. Fındık üreticimiz, kimsenin oyuncağı değil, olmayacak da. Devletin ofisi, alım fiyatı ve miktarını derhal açıklamak zorundadır. Aksi takdirde, lobicilere, karaborsacılara, vurgunculara hizmet etmiş olacak” diye konuştu.


Copyright © 2019 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR SAMSUNSPOR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO İLETİŞİM