Hancıoğlu'ndan TFF'ye başvuru: 'Milli maç Samsun'a yakışır'

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, 'A Milli Futbol Takımımızın, 2020 Avrupa Şampiyonası eleme maçlarından birisinin Samsun'da oynanması bu kent için tarifsiz bir mutluluk olur' dedi.

Hancıoğlu'ndan TFF'ye başvuru: 'Milli maç Samsun'a yakışır'

CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir’e, Samsun'da milli maç oynanması için talepte bulundu.

DESTEK BEKLİYORUZ

19 Mayıs 1919’un önemine dikkat çeken Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, “Atatürk'ün kutlu mücadeleyi başlatmak üzere geldiği Samsun'da bu yıl boyunca büyük etkinlikler gerçekleştirilmiş ve gerçekleştirilmeye de devam edilmektedir. Samsun, bu anlamlı yıl dönümünde milli birlik ve beraberlik ruhunu yaşamakta ve tüm Türkiye'ye bu ruhu yaşatmak için can atmaktadır. A Milli Futbol Takımımızın, 2020 Avrupa Şampiyonası eleme maçlarını oynadığı şu dönemde; her bir ferdinin milli ruh ve heyecanı yaşadığı Samsun'da A Milli Takımımızı ağırlayabilmek, bu kent için tarifsiz bir mutluluk olacak. Köklü ve güçlü bir spor, özellikle de futbol kültürünün bulunduğu, profesyonel ve amatör branşlarda binlerce sporcu yetiştirmiş, bünyesinde oluşturduğu kulüplerle, ulusal ve uluslararası düzeyde büyük başarılara imza atmış, altyapı ve tesisleşme kapasitesi, uluslararası bütün standartları karşılayacak düzeyde olan Samsun'un böyle bir imkândan mahrum bırakılması asla kabul edilemez. Yukarıda işaret ettiğim nedenlerle, A Milli Futbol takımımızın, 2020 Avrupa Şampiyonası H Grubu fikstürü uyarınca, kendi sahamızda oynayacağı, öncelikle İzlanda olmak üzere, İzlanda, Andorra ve Arnavutluk karşılaşmalarından birinin Samsun'da yapılması, diğer iki maçın ise 'Milli Mücadele'nin önemli diğer iki şehri, Erzurum ve Sivas'ta oynanması konusunda desteklerinizi bekliyoruz” ifadelerini kullandı.


Copyright © 2019 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM