Karadeniz can aldı!

Giresun'da serinlemek için denize giren ve boğulma tehlikesi geçiren iki çocuktan bir tanesi vatandaşlar tarafından kurtarılırken, kurtarma ekipleri tarafından 30 dakika sonra bulunan 11 yaşındaki Burak Çetin hayatını kaybetti.

Karadeniz can aldı!

Alınan bilgiye göre,  Giresun'da Çerkez mevkiinde iki arkadaş serinlemek için denize girdi. Çocukların akıntıya kapılarak kaybolduğunu gören vatandaşlar, durumu polise bildirdi. Bu arada çocuklardan birisi kendi imkanlarıyla su yüzeyine çıkınca vatandaşların yardımıyla kurtarıldı. Diğeri ise İhbar üzerine İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, AKUT, Sahil Güvenlik ve Giresun Belediyesi itfaiye ekipleri çalışma başlattı. Arama çalışmalarında ekipler tarafından  Burak Çetin (11) ise yaklaşık yarım saat sonra denizden çıkarıldı.

Boğulma tehlikesi geçiren çocuklar Giresun Prof. Dr. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Çocuklardan birinin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilirken, yaklaşık yarım saat sonra sudan çıkarılan Burak Çetin, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. 


Copyright © 2019 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM