Samsun'da balıkta çeşit çok, talep az

Samsun'da tezgahlarında bulunan balık çeşitliliğinin fazla ancak talebin az olduğunu söyleyen balıkçı Yasin Akyüz, 'Geçen seneye oranla fiyatlarımız düşük fakat insanlar maddi durumlarından dolayı tezgahlarımıza uğramıyorlar' dedi.

Samsun'da balıkta çeşit çok, talep az

 Samsun, İlkadım ilçesi  Saathane Meydanı'nda bulunan  balıkçılar, yaz ayları olmasına rağmen tezgahların balık çeşitleriyle dolu olduğunu ifade etti. Balık satıcısı 30 yaşındaki  Yasin Akyüz, insanların bu dönemde daha çok kırmızı et ve tavuk etini tercih ettiğini belirtti. Akyüz, 'Geçen seneye oranla fiyatlarımız düşük fakat insanlar maddi durumlarından dolayı tezgahlarımıza uğramıyorlar' dedi.

EN ÇOK SATILAN BALIK SOMON

En çok satılan balık türünün  somon olduğunu söyleyen 29 yaşındaki balıkçı Halit Bayrak, 'Yaz gelmesinden dolayı sezon biraz durgun geçiyor. İnsanlar kolay yenilmesinden ve fiyatından dolayı en çok somon balığını alıyorlar. Her şey mevsiminde iyi oluyor' diye konuştu.

Balıkların kendi üretimleri olduğunu, Samsun'dan çıktığı ifade eden Bayrak, 'Somon 20, levrek 25, çupra 25, alabalık ve kefal 10 liradan satışa sunuyoruz. Vatandaşlarımız bolca balık tüketsin' ifadelerini kullandı.

 


Copyright © 2019 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM