Türkiye - İzlanda maçı Samsun'da oynansın

Türkiye A Milli Futbol Takımı'na İzlanda'da yapılan büyük saygısızlığın ardından Samsunsporlu taraftarlar, 14 Kasım'da ülkemizde oynanacak rövanş maçının Samsun'da oynanması için sosyal medyadan kampanya başlattı

Türkiye - İzlanda maçı Samsun'da oynansın

Türkiye A Milli Futbol Takımı, bugün 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası H Grubu elemeleri kapsamında oynayacağı  İzlanda maçı için önceki akşam bu ülkeye gitti. Milliler havalimanında yaklaşık 3 saat bekletilip, birçok aramadan geçirilirken, Kaptan Emre Belezoğlu'na ise çirkin bir saldırı yapıldı. Muhabir kılığına bürünmüş bir İzlandalı elindeki tuvalet fırçasını mikrofon gibi Belezoğlu'nun röportajına uzattı. Bu görüntülerin ve saygısızlıkların ardından Türkiye, İzlanda'ya nota verdi.

RÖVANŞ 14 KASIM'DA

Bu gelişmelerin ardından gözler 14 Kasım'da ülkemizde oynanacak Türkiye- İzlanda rövanş maçına çevrildi.  Samsunsporlu taraftarlar da twitter üzerinden #TürkiyeİzlandaMaçıSamsundaOynansın etiketiyle müsabakanın Samsun'da oynanması çağrısında bulundu. Her ne kadar stadın yeri ve eksikleri uluslararası müsabakaya uygun olmasa da bu çağrı büyük yankı uyandırdı. Bazı kulüpler ise Türkiye Futbol Federasyonu'na maçın şehirlerinde oynanması başvurusunda bulundu.


Copyright © 2019 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM