Samsunspor'dan o haberlere yalanlama

Samsunspor, Adem Büyük ve Oğuz Gürbulak'la ilgili ortaya atılan iddiaları, resmi sosyal medya hesapları aracılığıyla yalanladı

Samsunspor'dan o haberlere yalanlama

Samsunspor Kulübü, resmi sosyal medya hesaplarından  Adem Büyük ve  Oğuz Gürbulak'la ilgili ortaya atılan iddiaları yalanladı. Kulüpten yapılan açıklamada, "Son günlerde basında çıkan Adem Büyük ile ilgilendiğimiz ve Oğuz Gürbulak’ın sözleşmesini uzattığımız yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Oğuz Gürbülak halihazırda sözleşmeli oyuncumuzdur. Kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi. 2018'in kasım ayında düzenlenen törenle Furkan Köse, Furkan Yıldırım, Oğuz, Ercan, Erkam ve Ocak 2019'da da Ahmet Altın'la sözleşmelerin yenilenmişti. Bu yeni bir durum olmamasına rağmen federasyon sisteminde sözleşmelerin 1 Haziran 2019'da uzatılmış görünmesinin ise anlaşılan isimlerin mevcut oyuncu olmasından kaynaklandığı ifade edildi.

ADEM BÜYÜK OLAYI

Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor'dan ayrılan Adem Büyük ise yıllık 3 Milyon Avro kazanan bir oyuncu. Adem Büyük, Malatya ekibiyle yollarını ayırdığı andan itibarin de Süper Lig'deki bir çok takımdan teklifler aldı. Böylesine yüksek maliyetli bir oyuncunun sürekli naklen yayın olmayan, gözden uzak bu lige gelme olasılığı düşük olduğu gibi, takım içi dengeler düşünüldüğünde de gündeme hiç gelmedi. Mustafa Aztopal'ın Kasımpaşa'da görev yaptığı dönemde İstanbul ekibinin formasını giyen Adem Büyük'ün sırf bu tanışıklıktan dolayı adının Samsunspor'la anılması 'hayalcilik' olarak yorumlandı. Öte yandan yönetimin transferlerde üst limit belirleyerek buna göre bir liste hazırlayacağı öğrenildi.


Copyright © 2019 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM