Samsun'da el emeği sergi açıldı

Samsun'un Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce, her yaştan kursiyerin el emeği ürünlerinin bulunduğu yıl sonu sergisi açıldı

Samsun'da el emeği sergi açıldı

Samsun'un Alaçam Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce yıl sonu sergisi açıldı. Konferans salonunda gerçekleştirilen yıl sonu sergi açılışında konuşmasını Alaçam Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Şaban Tongal, "Toplamda 100 civarında kurs açtık ve yaklaşık 1500 kursiyere ulaştık buda ilçe nüfusa oranla 6 ya dek gelmektedir. Yeterli mi? Hayır, asla. Gelecek yıl daha fazla vatandaşımıza ulaşmak ve faydalı olmak istiyoruz. Kursiyerlerimizden bir isteğim var. Daha önce hiç halk eğitim kurslarına gelmemiş komşularınızdan en az gelecek yıl birer kişiyi halk eğitimi kurslarımıza getirmenizi istiyoruz" diye konuştu.

NADİDE ESERLER

İlçe Kaymakamı Fikret Zaman ise, "Her yaştan kursiyerimizin el emeği, göz nuru olarak bir emeğin karşılığında ortaya çıkardıkları nadide eserlere baktıkça öğrenmenin yaşının ve sınırının olmadığını da hep birlikte görüyoruz. Bu nedenle öncelikle yıl sonu sergisinde el emeği, göz nuru eserlerini sergileyen birbirinden kıymetli kursiyer kardeşlerimi tebrik ediyor; elinize, emeğinize sağlık diyorum" diye konuştu. Konuşmaların ardından Cumhuriyet İlkokulu folklor ekibi Artvin yöresi oyunları ile izleyicilerden tam not aldı. Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü hizmet binasında kursiyerlerin el emekleri ve göz nurları ile bir yıl boyunca yaptıkları eserlerin sergisi İlçe Kaymakamı Fikret Zaman, Belediye Başkanı İlyas Acar ve protokol üyeleri tarafından açıldı.
Açılışa İlçe Emniyet Müdür V. Erol Can Keskin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezai Tural, siyasi parti temsilcileri, daire amirleri, okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

 


Copyright © 2019 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM