Samsun'un milli gururu

Samsunlu milli sporcu Gizem En, 'Doğma büyüme Samsunluyum. İki yıl önce çok sevdiğim memleketimden bana sahip çıkılmadığı için ayrılmak zorunda kaldım. Ama asla memleketimden vazgeçmedim. Başka takımların formasını giymek içimde hüzne neden oluyor' diyen altın yumruk Gizem En'in hedefi '2024 Olimpiyatları'.

Samsun'un milli gururu

HASRETİ BURNUMDA

Kariyerinde 3 kez Avrupa üçüncülüğü ve 5 kezde Türkiye Şampiyonluğu bulunan Samsunlu milli sporcu Gizem En, yeni zaferlere yelken açmayı hedefliyor. Küçük yaşta boks sporuna merak salan ve televizyonda, internette boks maçlarını izleyerek büyüyen Gizem'de memleket hasreti burnunda tütüyor. Bundan iki yıl önce sahip çıkılmadığı için Bursaspor kulübüne transfer olan ve Yeşil-Beyazlı kulübün çatısı altında ringde fırtınalar estiren altın yumruk, hedefini '2024 Olimpiyatları'nda' altın madalya olarak belirledi.

2020 OLMADI, HEDEF 2024

Samsun Sevindik Boks Spor Kulubü bünyesinde yetişen milli boksör Gizem En, "Öncellikle beni yetiştiren ve değer veren tüm hocalarıma teşekkür ediyorum. Boks artık benim hayatımın vazgeçilmez bir parçası oldu. Onunla yatıp onunla kalkıyor, hatta boş vakitlerimde televizyonda, internette hep boks maçları izliyorum. 2020 Olimpiyatları kadrosuna performansım biraz düşük olduğu ve çeşitli şanssızlıklar yaşadığım için alınmadım. Ama bizde aile boyu kolay kolay pes etmek yoktur. Hedefim 2024 Olimpiyatları'nda yer almak ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmek" diye konuştu.

SAHİP ÇIKILMALI

Samsunlu Milli Antrenör Ramazan Ballıoğlu ise, "Gizem'le çıktığımız bu yolda önemli adımlar kattetik. O değerli bir eldiven. Ailesinin ona verdiği destek ve bizim eğitimlerimiz onu iyi bir boksör yaptı ve yapmaya devam edecek. Gizem gibi birçok Samsun'un milli değerleri var. Onlara sahip çıkmalı ve Samsun'da kalmasını sağlamalıyız. İş insanlarımız bu çocuklarımıza, gençlerimize sahip çıkarak ne kadar doğru bir iş yaptıklarını eminimki göreceklerdir. Bizi izlemeye devam edin, Samsun'un başarısı için vargücümüzle çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Salim YILDIZ / Özel Haber 


Copyright © 2019 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM