Saadet'ten ekonomi yorumu: 'Varlık kuyrukları her şeyi anlatıyor'

Ülkenin ekonomisinin kötüye gittiğini ifade eden Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Necati Yusufoğlu, 'Çarşamba ve Bafra ovalarının ortasındaki Samsun ilinde kurulan ve varlık kuyruğu diye ifade edilen domates, patates ve soğan kuyruğu aslında her şeyi anlatmaktadır' dedi

Saadet'ten ekonomi yorumu: 'Varlık kuyrukları her şeyi anlatıyor'

Saadet Partisi Ekonomiden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Necati Yusufoğlu, güncel konular hakkında İl Başkanlığı binasında basın açıklamasında bulundu. Yusufoğlu, “Türkiye bugün gelinen her noktada hemen hemen her alanda sıkışmış bir durumdadır” dedi.

BÜTÇE AÇIĞI KATLANIYOR

Saadet Partisi İl Başkanlığı binasında gerçekleşen basın açıklamasında Ekonomiden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Necati Yusufoğlu, Türkiye’de her alanda gerçekleşen kısır çekişmeler sebebiyle ülkenin enerjisinin boşuna harcandığını ifade etti. Yusufoğlu, “Ülkenin hiç el atılmayan birçok acil çözüm bekleyen yapısal sorunları bulunmaktadır. Mevcut rezervler gün geçtikçe erimekte, bütçe açıkları her ay katlanmaktadır. Türk lirasının değeri yabancı paralar karşılısında eriyerek satıl alma gücü düşmektedir ve halkı perişan etmiştir. Genç nüfusun işsizlik oranı ise yüzde 40’ların üzerine çıkmıştır. Üretim yapılamayan ülkede bu sorunlar kaçınılmazdır. Çarşamba ve Bafra ovalarının ortasındaki Samsun ilinde kurulan ve varlık kuyruğu diye ifade edilen domates, patates ve soğan kuyruğu aslında her şeyi anlatmaktadır. Millet için bundan daha büyük bir illet ve zillet ne olabilir” diye konuştu.

Erdinç YILDIZ


Copyright © 2019 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM