Samsunlu sporcu Kazım Akduman babasının hayallerini tamamlayacak

O eski bir boksör babanın oğlu. Babasının yarım bıraktığı hayalleri Kazım tamamlamak istiyor. Antrenörlüğünü de babasının yaptığı demir yumruk, son katıldığı Türkiye Şampiyonası'nda ise gümüş madalyanın sahibi oldu

Samsunlu sporcu Kazım Akduman babasının hayallerini tamamlayacak

HEDEF AVRUPA VE DÜNYA

Yozgat'ta düzenlenen  Okullararası Gençler Türkiye Boks Şampiyonası'nda Samsunlu sporcu  Kazım Akduman fırtınası esti. İlkadım Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi olan Kazım, 69 kiloda rakiplerini devirerek Türkiye ikincisi oldu. Eski bir boksör babanın oğlu olan Kazım, şimdilerde babasının yarım bıraktığı hayalleri tamamlamak istiyor. Hedefini Avrupa ve Dünya Şampiyonası olarak belirleyen Kazım Akduman, "Gençler Türkiye Boks Şampiyonası'nda ikincilik madalyası kazandım. Hedefim Avrupa ve Dünya Şampiyonası'nda yer alıp zirvenin sahibi olmak" dedi.

GURUR DUYUYORUZ

Piri Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Taner Alp ise, "Okulumuzda sportif faaliyetleri destekliyoruz. Öğrencilerimizin spor dallarında elde ettikleri başarılar bizlere büyük gurur yaşatıyor. Sporcularımızı bu konuda önemsiyoruz, efendi kişiliği ile de okulumuzda düzeni de sağlıyorlar. Kazım'da okulumuzun adını başarıyla duyuran karakterli bir sporcu. Başarılarının devamını diliyoruz" diye konuştu. Aynı zamanda Sevindik Boks Kulübü'nde sporcu olan ve Kazım'ın geleceğinin parlak olduğunu söyleyen Antrenör Ramazan Ballıoğlu, "Kazım gerekeni ringe çıktığı zaman yapıyor. Onunla daha çok başarılara imza atacağız" dedi.

Salim YILDIZ / ÖZEL


Copyright © 2019 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM