Samsun'da 625 ünite ile rekor kırdılar

'1 Kan 3 Can' sloganıyla bir günde, 625 ünite kan bağışı toplayan Çarşamba Anadolu İmam Hatip Lisesi, bölgede 2019 yılının ilk rekorunu kırdı

Samsun'da 625 ünite ile rekor kırdılar

Çarşamba Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında “1 Kan 3 Can” sloganıyla kan bağışı kampanyası düzenledi. Bir günde, 625 ünite kan bağışı toplayan Çarşamba Anadolu İmam Hatip Lisesi, bölgede 2019 yılının ilk rekorunu kırdı. “1 Kan 3 Can” sloganıyla yola çıkan Çarşamba Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Kızılay’a kan bağışında bulunmak ve kan bağışı konusunda farkındalık oluşturmak için kan bağışçıları buldu. Giydikleri Kızılay yelekleriyle, vatandaşları kan bağışına ikna eden öğrenciler, büyük bir kan bağışına imza attı.  Bir günde 625 ünite kan bağışı toplayan öğrencileri, 2019 yılının da ilk rekorunu kırmış oldu.

GURUR DUYDUK 

Okul Müdürü Sezai Dikmen, "Sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde öğrencilerimiz bu kampanyayı düzenledi. Kendileriyle gurur duyduk. Çünkü yağmura rağmen öyle çok kişiye ulaştılar ki, bıkmadan, usanmadan mücadele ederek 750 kan bağışçısını, kan toplama merkezlerine getirdiler. 625 kişiden ise bağış alındı” dedi.

YARDIMSEVERLİĞİ BİR KEZ DAHA HİSSETTİK 

Türk Kızılay’ı Samsun Kan Bağış Merkezi Müdürü Doktor Serdar Bayram ise, “Bu kampanyada öğrenci arkadaşlarımız öyle çok çaba gösterdiler ki her birini ayrı ayrı kutluyoruz. 750 kan bağışçısının geldiği çalışmada 625 kişiden kan toplandık. Mükemmel bir sayı oldu. Ayrıca bir rekora da imza attılar. Millet olarak öyle değerlerimiz var ki, bunlardan biri de yardımsever olmak ve bunu bir kez daha Çarşamba’da hissettik” diye konuştu. 

Ahmet Naci KILAVUZ

 


Copyright © 2019 Haber Gazetesi

ANA SAYFA SAMSUNSPOR YAZARLAR GÜNDEM SİYASET EKONOMİ GÜNCEL SPOR YAŞAM GALERİ VİDEO E GAZETE HABERAKS TV İLETİŞİM